"Рада вітати радників нового президента України Зеленського Олександра Данилюка та Руслана Рябошапку з приводу візиту в Брюссель, у тому числі для зустрічі з послами ЄС в Комітеті з питань політики і безпеки", – написала у Twitter заступниця голови гендиректорату Єврокомісії з питань політики сусідства та розширення Катаріна Матернова.
Читайте також: Зеленський скликає бізнесменів на зустріч
Данилюк у команді Зеленського відповідає за міжнародні відносини, економіку, фінансову і банківську політику. Рябошапка – за правоохоронну і антикорупційну політику.
Про що говорили члени команди Зеленського?
Данилюк розповів, що він разом з Рябошапкою виступали на політико-безпековому комітеті, членами якого є 28 послів країн ЄС. За його словами, пропозиція про зустріч надійшла від європейської сторони.
Члени команди Зеленського представили програму новообраного президента щодо зовнішньої політики на найближчий час.
Читайте також: У команді Зеленського розповіли, за скільки часу можна звільнити Донбас та Крим
Говорили про те, як активізувати роботу в нормандському форматі, як відповідати на провокації РФ, зокрема, паспортизацію в ОРДЛО,
– сказав Данилюк.
3 травня ще відбудуться зустрічі команди Зеленського з дипломатичними радниками президента Єврокомісії та президента Європейської ради.
"Для нас це важливо, тому що багато реформ, які почалися раніше, мають бути завершені зараз. Люди, які працювали з Україною раніше, тепер хочуть почути порядок денний нового президента і його першочергові кроки. Здається, те, що ми говорили, їх дуже порадувало", – сказав у свою чергу Рябошапка.
Рябошапка також запевнив, що буде відновлена кримінальна відповідальність за незаконне збагачення, яку раніше скасував Конституційний суд. Він додав, що це одна з першочергових ініціатив команди Зеленського.
Читайте також: У Зеленського розповіли, як будуть боротися з корупцією в Україні
Плюс ми запропонували додатковий інструмент, який дасть змогу нівелювати той негативний ефект, фактично амністію незаконно здобутих капіталів, яка відбулася завдяки рішенню Конституційного суду,
сказав Рябошапка.
Данилюк додав, що це питання є однією з умов для успішної співпраці з МВФ.