Структура тристоронньої контактної групи залишилася незмінною: Росія, Україна та ОБСЄ, тобто представників маріонеткових збройних формувань там немає. Проти зміни формату ТКГ зокрема виступає МЗС, заявив Кулеба в інтерв'ю виданню "Європейська правда".

Важлива думка Повстання проти Єрмака в "Слузі народу", або Боротьба за вухо Зеленського

Додаток до протоколу засідання в Мінську не був підписаний: саме у ньому йшлося про зміни до складу ТКГ.

Він не підписаний. Більше того, ви ж стежите за розвитком подій і бачите, що ситуація довкола Консультативної ради не розвивається,
– зазначив Кулеба.

Також він зазначив, що коли став міністром МЗС (а це сталося 4 березня – 24 канал), питання Консультативної ради вже опрацьовували. Однак, тепер воно загальмоване.

Що відомо про скандальні домовленості у Мінську

  • Засідання ТКГ у Мінську відбулося 11 березня, зокрема, там взяли участь очільник Офісу Президента Андрій Єрмак і заступник керівника Адміністрації російського президента Дмитро Козак.
  • Після зустрічі Андрія Єрмака звинуватили у домовленостях, які можуть легалізувати бойовиків з Донбасу. Адже на зустрічі домовилися створити Консультативну раду, до якої ввійдуть і представники ОРДЛО.
  • Росія вже назвала цю раду "органом для прямого діалогу Донбасу та Києва з політичних рішень".
  • Група нардепів фракції "Слуга народу" поширила у мережі заяву з вимогою не допустити до Консультативної ради представників ОРДЛО. У ній парламентарі нагадали, що Росія – окупант Донбасу. ​
  • Згодом частина групи прийшла до ОП, щоб обговорити питання з президентом. Там керівник ОП Андрій Єрмак запевнив нардепів, що в мінському процесі Україна не перейде "червоні лінії".
  • Через карантин засідання, яке мало відбутися 25 березня, запланували у форматі відеоконференції, тому підписати будь-які домовленості не зможуть фізично.