Про це у статті для Rzeczpospolita пише екс-керівник Служби військової розвідки Польщі Радослав Куява.

Читайте також: У Путіна дві мети: помста Заходу і "реставрація" Росії, – політолог

Одним зі способів демонстрації Росії як сильної військової держави стали пропагандистські навчання "Захід-2017", які показали реальний масштаб російської загрози, зауважує експерт.

Разом із тим про ескалацію конфлікту із НАТО та на Донбасі не йдеться, бо Кремль розуміє, що Альянс рішуче налаштований захищати своїх членів. До того ж Путін пам'ятає про серйозний військовий потенціал, яким володіє Україна, уточнює Куява.

Натомість зараз, на його думку, Москва хоче узаконити анексію Криму і домогтися скасування економічних санкцій, її також турбує питання ціни нафти та газу у світі.

Однак найбільше глава Кремля націлений на розпад наявного політичного устрою на Заході, впевнений польський військовопосадовець.

Задля досягнення цієї мети Путін застосовує будь-які засоби. З його точки зору, внутрішні європейські проблеми і напруженість, що виникла у відносинах між Європою та США, це прекрасний шанс, а "Альтернатива для Німеччини", СІРІЗА (Коаліція радикальних лівих у Греції – "24"), "Національний фронт" (французька праворадикальна партія –"24"), рух "За кращу Угорщину", прихильники Brexit або каталонські сепаратисти – "корисні ідіоти" у версії 2.0,
– пояснює Куява.

Читайте також: Путін шукає п’ять-десять країн в Європі, які б стали за наймом ворогами України, – політолог