Про це заявив радник голови Офісу Президента з антикризових комунікацій Михайло Подоляк у коментарі 24 каналу.
Важливо Хто ж такі олігархи: повний текст законопроєкту Зеленського
Чому цей закон потрібен
За словами Подоляка, олігархи та пов'язані з ними особи вже довгий час займають особливе положення в політиці та економіці України.
Вони не підлягали законові, фактично купували політиків, депутатів і суддів. Вони могли за допомогою своїх ресурсів шантажувати державу і вибивати для себе громадські ресурси. Тепер все це буде заблоковано,
– наголосив він.
Радник голови ОП уточнив, що запропонований Зеленським законопроєкт про деолігархізацію не є єдиним, який буде сприяти перетворенню олігархів у звичайних великих бізнесменів. Водночас Подоляк зауважив, що президентський законопроєкт радикально змінює традиційну систему тіньових взаємовідносин між олігархами й публічними політичними суб'єктами.
Як пояснив Подоляк, декларуванню підлягатиме навіть сам факт контактів між олігархом і чиновниками, депутатами, суддями, володарями вищих військових звань, керівниками політичних органів.
Кожен з учасників таких контактів повинен буде подати декларацію про них – місце, час і зміст зустрічі. Тобто суспільство спочатку буде володіти інформацією про комунікації,
– додав радник голови ОП.
Актуально Зеленський вніс у Раду законопроєкт про олігархів
Він констатував, що ще на етапі підготовки президентського законопроєкту про деолігархізацію проти нього вже оформилася коаліція. На думку Подоляка, це – "колишні депутати й експрокурори з особистим багатством, яке неможливо пояснити за законом". Радник голови ОП підсумував, що вони отримають негайну відповідь від держави.
Боротьба з олігархами в Україні: головне
- Президент Зеленський ще у квітні під час засідання РНБО ініціював створення нового законопроєкту про статус олігарха.
- За словами Зеленського, цей документ є одним з пріоритетів. Його завдання – перетворити олігархів на бізнесменів, щоб не допустити їхнього впливу на економіку України.