Про це на брифінгу розповіла речниця Білого дому Карін Жан-П'єр. За її словами, члени НАТО погодились на це на Вільнюському саміті влітку 2023 року, пише 24 Канал.

Дивіться також Привид великої війни чи пусті слова? Чи введуть країни НАТО свої війська в Україну

Що сказали у Білому домі про внески країн НАТО

На Вільнюському саміті минулого літа члени НАТО погодилися, що для усунення недоліків і реагування на зміну динаміки безпеки знадобляться витрати понад 2% ВВП,
– заявила Карін Жан-П'єр.

Речниця Білого дому пояснила, що цього року вперше з часів створення Північноатлантичного альянсу 19 членів НАТО планують витратити на оборону принаймні 2% свого сукупного валового внутрішнього продукту (ВВП). Вона запевнила, що це шестикратне збільшення, починаючи з 2014 року.

Це важлива віха та чітка демонстрація того, що союзники визнають необхідність більше інвестувати в безпеку після повторного вторгнення Путіна в Україну,
– заявила речниця.

За її словами, у США переконані, що члени Альянсу надалі будуть збільшувати свої інвестиції в оборону, щоб відповідати викликам.

Що цьому передувало

  • Дональд Трамп у лютому 2024 року заявив, що у випадку нападу Росії на країн-членів НАТО США б не допомагали тим державам, які не сплачують внески до оборонного бюджету Альянсу.
  • Також 45 президент США заявив, що він може заохотити Росію атакувати країни НАТО, які мало платять.
  • На слова Дональда Трампа відреагував Джо Байден. Американський президент заявив, що Трамп не розуміє ролі НАТО в захисті свободи та безпеки.
  • Байден запевнив, що у випадку, коли США беруть на себе зобов'язання, то вони їх виконують, а НАТО – це священне зобов'язання.