На пропозицію КНДР схвально відгукнувся президент США Дональд Трамп. У своєму Twitte-акаунті він написав, що у переговорах із Північною Кореєю можливий прогрес.

Читайте також: Історична зустріч у Пхеньяні: вперше за 7 років Кім Чен Ин прийняв делегацію з Сеула

"На переговорах із КНДР можливий прогрес. Вперше за багато років всі зацікавлені сторони роблять серйозні зусилля. Світ стежить і чекає! Може, це помилкова надія, але США готові рішуче рухатися в будь-якому напрямку!" зазначив глава Білого дому у соцмережі.

Ці заяви стали кульмінацією дипломатичних зусиль, початок яким поклала Олімпіада-2018 у Пхьончхані. Сполучені Штати і Організація Об'єднаних Націй поступово нарощували тиск на Пхеньян, а в останні тижні ввели проти нього нові санкції, пише Foreign Policy.

Однак зіткнувшись із перспективою важливих дипломатичних переговорів, в адміністрації Трампа забракло досвідчених посадовців, вважає старший науковий співробітник Ради з міжнародних відносин США Ілай Ратнер. Так, минулого тижня несподівано пішов у відставку спецпредставник Держдепартаменту з Північної Кореї Джозеф Юн, а щодо призначення Віктор Ча на посаду посла в Сеулі Білий дім в останній момент передумав. Ратнер зауважує, що Юн, і Ча висококваліфіковані дипломати, які мають особистий досвід роботи і спілкування з північними корейцями.

З урахуванням того, що Кім Чен Ин у минулому проявляв ворожість, вперто домагався створення ракет великої дальності та ядерної зброї, а зараз змушений зміцнювати свій режимом, який тріщить, ми (США "24") не можемо точно визначити, які його справжні наміри,
– застерігає військовий аналітик центру RAND Corporation Брюс Беннет.

Читайте також: Віце-адмірал США зробив страшний прогноз щодо КНДР

До слова, Північна Корея вже за кілька місяців матиме достатньої потужності термоядерну зброю та міжконтинентальні балістичні ракети, щоб вдарити по США.