Про це 24 Каналу розповів військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан. До слова, раніше Михайло Федоров повідомив, що Кримський міст атакували саме українські надводні дрони.

Вас може зацікавити Знову зламали улюблену іграшку Путіна: як удар по Кримському мосту ускладнить життя Росії

Чи можуть росіяни боротись з морськими дронами

Якщо в росіян є ППО для збивання повітряних цілей, то з надводними цілями для них все буде складніше. Власне, розпізнати надводні дрони за будь-яких умов дуже складно. Для цього потрібно чимало заходів.

Річ у тім, що самі по собі глісерний човен малопомітний. В нього ефективна площа розсіювання. Тому визначити його на поверхні води практично нереально. Локатори ППО його точно не побачать,
– пояснив Роман Світан.

Є можливість визначати рух човнів завдяки бортовим засобам виявлення на кораблях. Однак і тут є нюанс. Адже ці кораблі постійно доведеться тримати в бойовій готовності. Тим паче можна обійти корабель, якщо є інформація про його локації.

"Загалом, правильно прокладений маршрут – і їх ніхто не помітить. Тільки візуально на самому мосту. А це ж на кожну опорну вишку (потрібно – 24 Канал) ставити когось з кулеметом і виставляти дозорних, аби спостерігати на підході", – зазначив військовий експерт.

Роман Світан про (не)можливість розпізнавати надводні дрони: дивитись відео

Далі може бути більше

Не виключено з цих причин подібних операцій може побільшати. Такі човни можуть долати відстань 500 – 800 кілометрів з огляду на вагу та двигуни.

Якщо туди добрались – є певний супутниковий зв'язок, яким керувався цей дрон. Я думаю, що це був прямий зв'язок, тобто постійний зв'язок з дроном. Найімовірніше, і з відеоспостереженням,
– зазначив Світан.

Полковник запасу припустив, що невдовзі деякі кадри влучання по Кримському мосту оприлюднять. Тоді розібрати самі удари можна буде детальніше.

"Бавовна" на Кримському мосту: що відомо про руйнування

  • У ніч проти 17 липня Кримський міст вдруге зазнав суттєвих уражень. У Росії, коментуючи пошкодження, заявляють, що міст не підлягає відновленню. Адже одна пролітна частина автодорожньої частини зруйнована повністю.
  • Внаслідок руйнування мосту в росіян виникнуть значні логістичні проблеми. Зокрема, у Маріуполі вже готуються до потоку як цивільних, так і військових. Радник мера Маріуполя Петро Андрющенко наголосив, що після вибуху на Керченському мосту в Криму варто очікувати кілометрових черг на митниці.
  • До слова, увечері 17 липня опублікували супутникові зображення пошкоджень Керченського мосту. На них чітко можна побачити, руйнування на автомобільному полотні, про яке говорили раніше.