Імовірне кримінальне провадження щодо Єрмака та Кучми: деталі
Про те, що СБУ відкрила кримінальне провадження щодо Єрмака та Кучми, повідомив нардеп від "Європейської солідарності" Володимир В’ятрович. За його словами, саме він подавав відповідне звернення. Про це парламентар написав у фейсбуці. Також він оприлюднив документ.
Зверніть увагу Влада планує показати, хто представлятиме ОРДЛО у Мінську
Шкода, що СБУ соромиться прямо назвати прізвища "окремих представників", адже мовиться про голову Офісу Президента Андрія Єрмака та другого президента України Леоніда Кучму. А ще шкода, що СБУ не вчинила за законом одразу після мого звернення, і мені довелося звертатися до суду?
– зауважив В’ятрович.
За його словами, відкриття вищезазначеного провадження – це лише перший крок. Адже президент Зеленський, керівник його адміністрації Єрмак і голова СБУ Баканов – давні друзі і колеги по "Кварталу 95".
"Одна команда, спільники. Та й рішення про дії в інтересах держави-агресора учасники переговорів у Мінську явно не експромтом ухвалювали. Важко вести розслідування, коли є всі шанси вийти на самих себе", – вважає політик.
Раніше В’ятрович повідомляв, що суд задовольнив його скаргу щодо можливої держзради з боку Кучми та Єрмака. Більше того, суд зобов’язав СБУ не пізніше, ніж за 24 години внести до ЄРДР відомості, викладені у зверненні нардепа.
Цікаво НАЗК перевірить законність безкоштовного перельоту Єрмака з Мінська до Києва літаком Пінчука
Основне про ситуацію навколо Єрмака та Кучми
- 25 березня на засіданні Тристоронньої контактної групи у Мінську планували створити так звану Консультативну раду. Участь у ній мають брати представники України та окупованих територій Донбасу.
- Ідея про створення органу належала керівнику Офісу президента Андрію Єрмаку. Він був присутнім на вищевказаному засіданні в Мінську. Також Україну там представляв Леонід Кучма.
- Консультативна рада викликала неабияке обурення як з боку громадськості, так і політиків.
- Проте, ні 25-го, ні 26 березня Консультативну раду не створили. Росія звинуватила Україну у відмові від такої ініціативи.
- 31 березня Єрмак зазначав, що консультації з міжнародними партнерами щодо створення так званої консультативної ради тривають.
- Водночас громадська рада при МЗС запропонувала альтернативний сценарій – призначити її членів без формального погодження із окупаційною адміністрацією у Донецьку та Луганську. На її думку, це дозволило б уникнути прихованого визнання з боку окупантів на Донбасі.
- 30 квітня під час зустрічі міністрів закордонних справ "нормандської четвірки" питання роботи Консультативної ради порушував тільки міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров.