Про це 24 каналу розповів політичний експерт Андрій Вігірінський.

Читайте також: Вибори президента України-2019: хто піде і які у них шанси

За його словами, "Кузня на Рибальському" – приватне підприємство, яке виконує державні оборонні замовлення. Тому має право відчужувати свої активи, зокрема, і земельні ділянки. Тим більше, якщо ця земля не мала значення для виробничого процесу.

Питання щодо законності відчуження, розповідає експерт, може виникнути у випадку, якщо нові власники захочуть змінити цільове призначення землі. Вочевидь, вона призначена для ведення господарської діяльності, а новий власник цілком може бути пов'язаний або з Порошенком, або з компанією-забудовником. І тоді потрібно буде змінити цільове призначення у разі, якщо планується зводити житловий квартал. Такі ініціативи, зауважує Вігірінський, відносно "Кузні на Рибальському" були. А для цього треба провести рішення на сесії Київради.

Цінність "Кузні на Рибальському" не стільки в активах, скільки у твердих довготривалих державних контрактах, укладених з Міністерством оборони. Під час військового конфлікту з Росією, коли наша держава потребує забезпечення військовою технікою, на продукцію підприємства є попит. І це підприємство потенційно буде завантажене не менше десяти років. Плюс воно має дозвіл на експорт продукції і по всій звітності підприємство прибуткове,
– наголошує Андрій Вігірінський.

Тому, за словам політолога, з точки зору успішного бізнесу не зрозуміло, навіщо Порошенку і Кононенку його продавати. Хоча не факт, що власник по суті зміниться.

Якщо "Кузню на Рибальському" купує Тігіпко, то його давно називають кишеньковим банкіром адміністрації президента. Він після банківської кризи стягнув на себе багато активів – ті, які треба було на когось вивести. Він купує цілі пакети кредитних заборгованостей Фонду гарантування вкладів,
– зазначає експерт.

Тому, на думку фахівця, цілком можливо, що продаж заводу – політична реклама Порошенка.

Чому про продаж "Кузні на Рибальському" публічно повідомляє прес-секретар Порошенка? Це можна розцінити, як виконання передвиборчих обіцянок президента. За принципом: що міг, то продав. Зокрема прибуткову "Кузню на Рибальському", хоч це і прибуткове підприємство. І "Рошен" продам, якщо вдруге стану президентом,
– наголосив Андрій Вігірінський.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко вирішив продати свій суднобудівний завод "Кузня на Рибальському". Як з’ясувалося, фінансово-промислова група "ТАС" Сергія Тігіпка досягла попередньої домовленості про покупку ПрАТ "Завод "Кузня на Рибальському". Водночас, за повідомленням ЗМІ, в серпні понад 60 000 м2 нерухомості заводу "Кузня на Рибальському" передали компанії "Буд-Реновація".

Що відомо про Кузню на Рибальському? В 2017 році Петро Порошенко потрапив у скандал через завод "Кузня на Рибальському". Так, НАБУ отримало дозвіл від суду перевірити документацію заводу. Детективи запевняли, що прикордонники придбали на заводі "Кузня на Рибальському" бойові модулі втричі дорожче, ніж планували: за 60 мільйонів гривень було придбано 4 БТР, хоча за ці гроші планувалося придбати 12 бойових модулів, тобто кулеметів.

Проте це був не перший скандал довкола заводу. Так, до 2014 року підприємство займалося лише цивільними проектами, але з початком бойових дій на Донбасі почало брати участь у багатомільярдних військових держзамовленнях. На переконання журналістів-розслідувачів, тендери на постачання зброї, бронеавтомобілів, катерів ЗСУ "Кузня" вигравала на диво легко. Зокрема, лише за перший рік президентства Порошенка активи заводу зросли вдвічі – до 706 мільйонів гривень. Одна з версій такого збагачення – компанія стала монополістом на тендерному полігоні держави.