Лише за одну добу у Києві сталися 42 пожежі в екосистемах. Причиною займання здебільшого є людський фактор: підпали сміття, трав'яного настилу та паління листя, повідомляють на сайті КМДА.

До теми Забруднене повітря у Києві: пояснення рятувальників та прогноз на наступні дні

За майже два тижні – від 23 березня до 4 квітня таких виїздів київські рятувальники здійснили 131.

Вранці 5 квітня на вулиці Автотранспортній у Києві через спалювання листя вогонь перекинувся на будівлю складу. На щастя, люди не постраждали.

На Житомирщині через сильний вітер полум’я від трави перекинулося на 3 дерев’яні хати-пустки та 1 господарчу будівлю. Під загрозою опинилися житлові оселі.

Пожежа Житомир
Вогонь впритул підійшов до житлових будинків / Фото ДСНС

У Чернівцях, поблизу із великим спальним районом, ввечері 5 квітня також сталося займання сухостою. Стовп вогню здійнявся на декілька метрів, сильне задимлення відчули мешканці прилеглих будинків.

Пожежа у Чернівцях
Пожежа у Чернівцях біля спального району / Фото ІА "АСС"

Водночас триває сильна пожежа у зоні відчуження біля Чорнобиля. Аби виявити нові осередки вогню, рятувальники використовують обльоти на гвинтокрилах. Причина цієї пожежі поки невідома, однак припускають, що виною цьому також спалювання сухої трави.

Дивіться відео: чому не можна палити суху траву

Що відомо про пожежу в Чорнобильській зоні? 4 квітня у зоні відчуження Чорнобильської атомної електростанції та на території обов'язкового відселення біля Котовського лісництва розпочалася масштабна пожежа.

Виконувач обов'язків голови Державної екологічної інспекції України Єгор Фірсов у фейсбуці написав, що ситуація складна і вогнеборці продовжують боротися з вогнем. Водночас радіаційний фон там нормалізувався. Рятувальники запевнили, що загрози населеним пунктам немає.