Як правильно зберігати вино: прості правила

2567 Читать новость на русском
Як зберігати вино / unsplash.com

Хороше вино потрібно правильно зберігати, щоб воно не втратило своїх смакових властивостей та аромату. Навіть вдома можна створити умови, наближені до винних погребів, потрібно лише дотримуватися кількох простих правил.

Зберігайте вино у темряві

Сонячні промені або штучне освітлення можуть зробити напій гірким. Найбільш схильні до негативного впливу світла білі вина, червоні більш стійкі, але ризикувати все ж не варто. До речі, саме тому деяке вино зберігають у пляшках з кольорового скла, яке може захистити напій від ультрафіолетових променів.

Читайте також: З чим пити вино: ТОП-6 смачних закусок

Горизонтальне положення

Як у давні часі, так і сьогодні пляшки з вином прийнято зберігати в горизонтальному положенні, щоб корок був у постійному контакті з рідиною, інакше природний матеріал, з якого він зроблений, висохне, і корок втратить герметичність, а вино свої смакові властивості.

Як правильно зберігати вино
Вино потрібно зберігати у горизонтальному положенні, щоб воно взаємодіяло з корком

До речі, сьогодні все частіше використовують полімерні і навіть металеві корки. Вони теж чудово зберігають якість вина, не пропускаючи ані вологи, ні повітря.

Читайте також: Коли градус має значення: якої температури має бути вино

Прохолодна температура

Під час зберігання у вині продовжують відбуватися зміни на молекулярному рівні – тому з витримкою хороше вино стає іще кращим. Однак для цього потрібна відповідна температура. Дехто вважає, що вино можна зберігати при кімнатній температурі, але це не так. При занадто високій температурі вино розкриє свої кращі якості занадто рано і швидко постаріє. Якщо ж буде занадто холодно, процес сповільниться. Оптимальна температура зберігання різних сортів вин – +10 або + 12 градусів. При цьому потрібно підтримувати стабільність температури.

Оптимальна вологість

У приміщеннях із занадто великою вологістю на пляшках почне утворюватися цвіль. При занадто низькій вологості корок пляшки буде поступово висихати, від чого напій буде зіпсований. Оптимальна вологість для зберігання різних сортів – від 65 до 80%.


Контролювати вологість у приміщенні можна за допомогою гігрометра

Читайте також: Чому з витримкою хороше вино стає іще кращим: найцікавіші деталі виробництва вина

Хороша вентиляція

Через пробку вино дихає, тож потрібно забезпечити достатню природну або штучну вентиляцію. Не рекомендується зберігати пляшки поруч з іншими продуктами і напоями, які мають сильний запах. Через корок вино може увібрати цей запах і зіпсувати свій власний аромат.

Повний спокій

Вино полюбляє спокій і тишу. Намагайтеся якомога менше рухати пляшками, не возіть їх собою в машині. З роками у вині опадає осад, який не любить руху. Домашній холодильник не дуже підходить для зберігання вина, адже він постійно вібрує.

Такі вина перед подачею потрібно продекантувати, тобто перелити у графін, щоб осад не потрапив вам у келих. Вино у графіні варто на деякий час залишити "подихати", щоб розкрити все багатство смаку і аромату.

Як подавати вино
Перед вживанням дайте вину "подихати"

Скільки можна зберігати відкрите вино

Якщо пляшка вина не спустошилась за вечір, постарайтеся випити його протягом тижня – довше воно зможе зберігатися в ідеальному вигляді.

Найслабші – ігристі вина. Якщо знову закупорити пляшку пробкою, вони можуть простояти не більше доби, а без неї – не більше декількох годин. Білі вина зберігаються трохи довше – від 1 до 3 днів за умови наявності пробки. Червоні вина можуть протриматися до п'яти днів, а кріплені десертні і солодкі вина – найстійкіші, їх можна зберігати тиждень.

Читайте також: Як форма та розмір келиха впливають на смак і аромат вина

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук