Про це 24 Каналу розповів заступник керівника Об'єднаного перехідного кабінету та керівник Народного антикризового управління в Білорусі Павло Латушко. Лукашенко зробив роботу над помилками.

Дивіться також Сі Цзіньпін поводився як пан, – політолог відповів, навіщо Білорусь Китаю

Чому Лукашенко поїхав до Сі

За словами Павла Латушка між Китаєм та Білоруссю спостерігалися напружені відносини. Пов'язано це з міграційною кризою, яку, власне, створив Лукашенко на кордоні з ЄС. Як наслідок – закриття пунктів пропуску, що є потенційною загрозою до припинення залізничного сполучення безпосередньо між Білоруссю та Польщею.

Таким чином Лукашенко отримав сигнал від Пекіна – його не запросили на форму "Один пояс – один шлях". Самопроголошений білоруський президент кинувся виправляти ситуацію. І навіть змінив посла, що у свою чергу стало відповіддю для Китаю: мовляв, білоруський диктатор ледь не внутрішню політику готовий змінювати.

Тому він приповз на колінах пробачення просити, вимолював його. Що вимагав Китай – гарантії китайським інвестиції. Як я розумію, документи Лукашенко підписав, які мають гарантувати, що китайський бізнес не постраждає,
– зазначив Латушко.

Лукашенко хоче збалансувати свою економічну ситуацію. І перемістити точку опори на Китай замість Росії. Ба більше – не є виключенням, що путінський посіпака розглядає Китай на майбутнє, якщо у Білорусі геть справи підуть погано.

"Не думаю, що Путін виказуватиме велике незадоволення намірами Лукашенка встановлювати зв'язки із Китаєм. Якщо б Лукашенко почав діалог з європейцями, це б призвело до великих наслідків для нього", – припустив Латушко.

Візит Лукашенка до Китаю: основне

  • Лукашенко прибув до Китаю 3 грудня, а наступного дня зустрівся із Сі Цзіньпіном. Під час зустрічі Лукашенко назвав Сі "другом", а той своєю чергою заявив про зміцнення "політичної взаємодовіри".
  • Також Лукашенко у своїх заявах заговорив про "ідеологічну схожість" Білорусі та Китаю, що дозволило розвивати стратегічне співробітництво. Під час зустрічі президенти обмінялися подарунками. Лукашенко отримав яблука, а Сі – шоколад.
  • Разом із Лукашенком на зустрічі був і його син Коля, якому Сі Цзіньпін передав спортивний костюм з китайською символікою. Таким чином білоруський диктатор намагається зробити сина своїм наступником.