Про це 24 Каналу розповів заступник керівника Об'єднаного перехідного кабінету та очільник Народного антикризового управління в Білорусі Павло Латушко, наголосивши, що режим Лукашенка не припиняє репресій.

Зверніть увагу "Світить" покарання та депортація: у Білорусі затримали українку за її проукраїнські коментарі

Кому мститься Лукашенко

Латушко зазначив, що Лукашенко витрачає колосальні ресурси на силовий апарат. Суттєво зростають видатки на МВС, КДБ, на різноманітні спецслужби придушення білорусів.

За даними правозахисників, у в'язницях нині перебуває 1,5 тисячі політичних бранців. Але всі міжнародні експерти припускають, що варто говорити щонайменше про 5 тисяч ув'язнених. Щодня фіксуються затримання, арешти та виносяться вироки за участь навіть у протестах, які були у 2020 році.

Тобто Лукашенко досі мститься,
– заявив Латушко.

Він зауважив, що 16 січня вдалося успішно евакуювати з Білорусі співачку Мерієм Герасименко, яка у 2022 році виконала на вуличному концерті в Мінську пісню українського гурту "Океан Ельзи". Їй присудили 3 роки "домашньої хімії", що є різновидом обмеження свободи у Білорусі.

Унікальність "виборів" у Білорусі

Заступник керівника Об'єднаного перехідного кабінету Білорусі розповів, що Лукашенко проводить спеціальну зачистку перед так званими виборами.

Усі експерти згодні з тим, що це буде найбільш унікальна умовно виборча кампанія в парламент Лукашенка та місцеві органи влади,
– сказав опозиціонер.

Адже, пояснив він, на кожен округ є лише 2 кандидати. Один із них, звісно, погоджений з Лукашенком, а другий аби показати нібито демократичність. Крім того, ліквідована 1501 неурядова організація, яка співпрацювала з Європою, а також усі опозиційні партії та незалежні ЗМІ.

Більше про дії Лукашенка

  • Алєксандр Лукашенко хоче уникнути "сюрпризів", які можуть на нього чекати після того, як припинить керувати Білоруссю. Тому там ухвалили закон про його недоторканність навіть після закінчення правління.
  • Американське видання The Wall Street Journal повідомило, що Алєксандр Лукашенко наприкінці 2023 року заявив про завершення розгортання тактичної ядерної зброї у Білорусі. Водночас не можна виключати, що Путін хоче налякати НАТО, щоб Захід припинив надавати Україні військову допомогу.
  • Водночас у Білорусі збираються ухвалити нову військову доктрину. У документі вперше йдеться про використання ядерної зброї. Міністр оборони Білорусі Віктор Хренін стверджує, що такий крок – це реагування на можливі загрози безпеці країни.