Наприклад, коли Україна може бодай трохи добувати природній газ, у Білорусі його зовсім немає, зазначив Лукашенко під час зустрічі з представниками українських ЗМІ.
Важливо: Союзна держава Росії та Білорусі: що це таке та як вона вплине на Україну
Ми добуваємо зовсім трохи нафти, але цього критично недостатньо. По-друге, я закорініла радянська людина, знаю історію наших взаємин. Ми завжди були разом, у нас все переплетено – і в України з Білоруссю, а ще більше у Білорусі з Росією,
– заявив білоруський лідер.
Зокрема, він виділив міждержавні взаємини та економічні взаємини. Мовляв, між двома економіками є дуже тісна кооперація, а білоруська економіка дуже залежить від російської.
"Ми зберегли усі наші підприємства, а вони з ніг було кооперовані з Росією. Куди не глянь, всюди дуже тісні взаємини. Тоді я не міг їх просто розірвати", – пояснив Олександр Лукашенко.
Він пригадав і референдум 1995 року щодо економічної інтеграції з Росією, коли більшість громадян країни висловилися за її підтримку.
"У нас навіть немає кордонів. Бувають на адміністративних кордонах проблеми з поставками наших товарів до Росії. Це не тільки через міждержавні відносини, а й через високий рівень корупції серед російських чиновників. Я про це відверто говорю Володимиру Путіну, з яким ми близько дружимо", – заявив президент Білорусі.
Цікаво: Сподобалися одне одному: Лукашенко прокоментував зустріч Трампа і Зеленського
Він також заявив відсутність будь-яких проблем у відносинах президент Білорусі – президент Росії. Мовляв, його взаємини з Путіним є "дуже добрими".
Хоча проблем, які потрібно вирішувати, вистачає. Але проблеми у нас є і з Україною. Дякувати Богу, з новим президентом ми якось рухаємося, обговорюємо. Це обнадіює, адже з попереднім президентом не міг роками вирішити деякі проблеми, навіть коли попередньо вже домовився,
– заявив Олександр Лукашенко.
Що відомо про референдум 1995-го у Білорусі?Референдум 1995 року був першим таким за часів незалежності Білорусі. він виносив на загальне обговорення 4 питання: державні символи Білорусі, поглиблення інтеграції з Росією, статус російської мови як другої державної та можливість президента розпускати Верховну Раду Білорусі.
Громадяни більшістю голосів проголосували за усі 4 питання. Втім цей референдум був негативно сприйнятий на Заході. Зокрема, у Держдепі США висловили жаль через те, яким чином він був проведений.