Стахіву повідомили про підозру в спробі захопити державну владу. Суд обрав йому запобіжний захід – 60 днів у СІЗО. Антивакцинатор намагався його оскаржити.

До теми "Антивакса" Стахіва випустили із СІЗО під заставу

Стахів скликав своїх прихильників під стіни суду

У Львівському апеляційному суді, на площі Соборній, 7, 16 грудня розпочалося засідання щодо антивакцинатора Остапа Стахіва. Провокатор з 1 грудня перебував у Львівській обласній психіатричній лікарні, куди його скерували на примусову психіатричну експертизу.

Стахів вирішив приїхати на судове засідання. Провокатор особистим візитом не обмежився, а привів із собою прихильників. Кількадесят людей намагалися увірватися у залу суду. Вони, як і завжди, кричали про права людини, порушення законодавства й сміялися з прохання одягнути "намордники".

Дивіться фото з-під будівлі Апеляційного суду / Фото 24 канал

Цікаво Антивакцинатору Стахіву призначили психіатричну експертизу: захист оскаржить

Прихильники "антивакса" пізніше викликали поліцію, через буцімто порушення їхніх прав. Прикметно, що Стахіву не забороняли зайти у приміщення суду, однак для цього йому потрібно було одягнути маску. Він категорично відмовився, а потім почав кричати, що його право відвідати судове засідання порушили.

Стахів намагався тиснути на охоронців суду. Він переконував, що їх просто "підставили", буцімто наказавши пускати лише "куплених" журналістів. Потім він вийшов на вулицю до своїх прихильників.

Люди, мене не пускають на судове засідання, бо я подав заяву. Я не погоджуюся з тим, що відбувається в моєму житті,
– вигукував Стахів.

Після цього він почав палко кричати про "кривосуддя". Цікаво, що антивакцинатор не говорив нічого конкретного про зміст судового засідання, на яке він прагнув потрапити. Він лише намагався розбурхати людей, які зібралися біля будівлі.

"Коли мене запроторили у СІЗО, а пізніше в психлікарню, вони не звертали уваги на те, чи я в масці, чи без маски. Це боягузи, вони бояться людей", – продовжив Стахів.

Попри підозру в спробі повалити державну владу, антивакцинатор продовжує критикувати карантинні обмеження та називати їх тиранією. Також він переконує своїх прихильників у тому, що Україна не є самостійною державою, тож "не треба жити в ілюзіях".

Дивіться відео з місця події:

СБУ оголосила Стахіву підозру: коротко

  • Депутати від "Голосу" на початку листопада звернулися в СБУ. Вони вважають, що активність Остапа Стахіва може призвести до повалення конституційного ладу в Україні. Окрім цього, народні обранці просили перевірити, чи бува, провокатором не керують з Росії.
  • Співробітники СБУ 16 листопада провели обшуки у помешканні антивакцинатора в будинку №60 на вулиці Івана Франка. Під час них анонім повідомив про замінування усієї будівлі. Ймовірно, це зробили для того, щоб завадити правоохоронцям працювати.
  • За інформацією слідства, співробітники СБУ все ж знайшли неспростовні докази причетності Стахіва до злочину, який йому інкримінують. Йому та громадянину Росії Михайлові Милостивому повідомили про підозри в спробі захопити владу.
  • Після обшуків Стахів намагався уникнути затримання, заявивши, що погано почувається. Однак львівські медики не знайшли підстав до його госпіталізації. Тоді підозрюваний поїхав у Сваляву, на Закарпаття. Там він попросив лікарів місцевої лікарні покласти його у стаціонар.
  • На перше судове засідання, на якому антивакцинатору мали обрати запобіжний захід, він не з'явився. Тоді суддя дозволив виконавчій службі примусово привезти його на наступне. Правоохоронці ввечері 17 листопада забрали Стахіва до Львова.
  • Суд обрав провокатору запобіжний захід – 60 діб у СІЗО з можливістю внесення 998 тисяч гривень застави. Стахів заявляв, що ні в чому не винен, тож не буде платити заставу. Він намагався оскаржити це судове рішення в апеляції, але програв.
  • У той день під будівлею суду його прихильники влаштували мітинг на підтримку антивакцинатора. Дехто називав Стахіва "месією" та "сином Божим".
  • Попри заяву, що він не платитиме заставу, адвокати антивакцинатора все ж принесли майже мільйон гривень на судове засідання 30 листопада. Наступного дня його випустили із СІЗО.