Апеляційний суд повинен був розглядати скаргу Стахіва 23 листопада. Однак засідання перенесли на наступний день.

Цікаво Фахівці відстежили мережу вайбер-чатів "антивакса" Стахіва: викрились приголомшливі дані

Прихильники Стахіва вимагають його звільнити

Розгляд скарги Стахіва розпочався о 17:00 в Апеляційному суді Львівщини. Псевдоактивіст намагається оскаржити запобіжний захід, який для нього 18 листопада обрав Галицький райсуд. Підозрюваного помістили під варту на 60 діб з можливістю внесення майже мільйона гривень застави.

Ще до початку засідання під будівлею суду зібралось безліч прихильників Стахіва. Вони тримали у руках примірники Конституції України та плакати з вимогами відпустити псевдоактивіста.

Прихильники Стахіва зібралися під будівлею суду: відео

Прихильники Стахіва вигукують гасло "Свободу Остапу". Дехто навіть називає його "месією" та "Божим сином". Мітингувальники переконують, що стоять не лише на підтримку псевдоактивіста, а й "за свої права".

Стою за свої права. Тому що, коли людина говорить правду, а його так… за правду,
– зазначила учасниця мітингу Зоряна.

Прихильники Стахіва також впевнені, що "влада хоче запроторити людей у концтабір". Найактивніші мітингувальники говорять свої промови у гучномовець. Усіх їх об'єднують конспірологічні теорії та антинаукові переконання про шкоду вакцинації.

Біля будівлі суду також є правоохоронці. Вони час від часу вгамовують протестувальників та забороняють їм заходити у приміщення. Окрім цього, на сусідній вулиці стоять автозаки.

На мітинг прихильників Стахіва прийшли націоналісти. Вони також вигукують гасла, однак не на підтримку антивакцинатора, а навпаки – активісти вимагають відправити його у в'язницю. Жорстких сутичок під будівлею суду поки не було.

Актуально Стахів вів перемовини з прихильниками Шарія, – депутат Львівської міськради

Дивіться фото з місця події / Фото 24 каналу

Коротко про оголошення підозри Стахіву

  • Депутати від "Голосу" звернулися в СБУ через дії Остапа Стахіва. На їхню думку, активність провокатора може призвести до повалення конституційного ладу в Україні.
  • Окрім цього, народні обранці попросили правоохоронців перевірити, чи бува, Стахівим не керують з Росії.
  • Співробітники СБУ 16 листопада провели обшуки у помешканні провокатора. Під час них хтось повідомив про замінування усього будинку №60 на вулиці Франка.
  • За інформацією слідства, правоохоронці все ж знайшли неспростовні докази причетності Стахіва до злочину, який йому інкримінують.
  • Того ж дня йому та громадянину Росії Михайлові Милостивому оголосили про підозри в спробі захопити владу.
  • Після обшуків антивакцинатор намагався уникнути затримання, заявивши, що зле почувається. До Стахіва приїхала швидка, однак медики не знайшли підстав до його госпіталізації.
  • Тоді підозрюваний поїхав у Сваляву, на Закарпаття. Там він попросив лікарів місцевої лікарні його госпіталізувати.
  • На перше судове засідання, на якому антивакцинатору мали обрати запобіжний захід, він не з'явився. Суддя дозволив виконавчій службі примусово привезти його на наступне.
  • Правоохоронці ввечері 17 листопада приїхали у Сваляву, щоб відвезти Стахіва до Львова.
  • Суд обрав йому запобіжний захід – 60 діб у СІЗО з можливістю внесення 998 тисяч гривень застави. Стахів заявив, що подаватиме апеляцію.

Дивіться трансляцію розгляду апеляції Стахіва: