Однак не варто одразу думати, що у такий спосіб Макрон знову шукає можливості поговорити з Путіним. Такою думкою з 24 Каналом поділився політолог Ігор Рейтерович, закцентувавши на важливій деталі у заяві президента Франції.
Варто переглянути Момент X для дипломатії: чому цей тиждень може стати визначальним для України у 2024 році
Який мотив у Макрона
Еммануель Макрон сказав, що відповість на дзвінок Владімір Путіна, якщо президент Росії "матиме серйозні пропозиції щодо встановлення миру в Україні".
В його заяві немає нічого дивного, я б не шукав тут якусь зраду. Макрон зробив дуже важливе уточнення, що готовий до перемовин за умови дотримання міжнародного права. Тобто, Путін спочатку має зробити все, щоб дотримуватися цього права, а вже потім можна говорити про переговори,
– зауважив Ігор Рейтерович.
З іншого боку це можна розглядати як відповідь Путіну, який на своїй пресконференції 14 грудня кілька разів натякав на те, що Росія начебто готова до перемовин.
Зокрема, Путін вказував на попередні передумови, які, на його думку, зробили б ці перемовини можливими. Наприклад, врахування російської позиції.
"Тепер йому прийшла відповідь від Макрона, оскільки він до цього намагався "подивитись Путіну в очі" і з ним поспілкуватися. А чому саме Макрон? Якщо подивитись на поведінку Франції, то останнім часом вона намагається повернути собі роль глобального гравця", – зазначив політолог.
Виступати посередником в різноманітних конфліктних ситуаціях, які виникають по всьому світу, додасть політичних та репутаційних балів будь-якій країні. Не виключенням є війна Росії проти України.
Також цілком імовірно, що подібні заяви надалі ще лунатимуть. Не лише від Еммануеля Макрона, але й інших західних політиків.
Чи можливі переговори з Росією: що кажуть в Україні та світі
- Президент України Володимир Зеленський переконаний, що Владіміру Путіну не потрібен мир в Україні. Щобільше, Путін не хоче ані йти на діалог, ані закінчувати війну. За словами Зеленського, усе може закінчитись лише наказом Путіна відвести війська з території нашої держави. Тоді в хід піде дипломатія.
- Подібної думки дотримується і колишній президент України Леонід Кучма. Він зауважив, що Путіну потрібна не просто захопити українські території, але й знищення самої України. А тому диктатор не зможе підписати документ про мир, де не буде того, чого він так хотів досягнути.
- В американському Інституті вивчення війни також схильні до тези, що Росії не потрібні перемовини. Як доказ цьому, аналітики приводять нещодавню заяву очільника російського МЗС Сєргєя Лаврова. Він наголосив, що довшою буде війна, то, мовляв, важче для України проходитимуть і переговори.