Таку думку 24 Каналу висловив експерт-міжнародник, кандидат політичних наук Богдан Ференс, коментуючи останню заяву президента Франції Еммануеля Макрона.

До теми Рада Європи підтримала українську формулу миру, а Естонія – вступ в НАТО: звернення Зеленського

"Це не зовсім про гарантії безпеки, тому що це про підтримку України в російсько-українській війні. Те, що стосується надання гарантій безпеки, – це вибудова майбутньої архітектури європейської безпеки, де Україна має бути ключовим елементом", – пояснив Ференс.

Найкращою гарантією безпеки для України стане повноправне членство в Північноатлантичному альянсі, але активна фаза війни з Росією вносить свої корективи. Саме тому західні партнери не спішать давати чітку відповідь й обходяться обтічними формулюваннями.

Захід змінив позицію

"З позитивного – пан Макрон зазначив, що мають бути не такі гарантії, як у Будапештському меморандумі. Адже ми побачили, що це не спрацювало в найкритичніший момент нашої незалежної історії", – додав політичний експерт.

Крім того, Німеччина і Франція, які були найбільшими медіаторами до повномасштабного вторгнення, припинили спроби заморозити "конфлікт". Так, мінські домовленості і консультації не дали бажаного результату. Тепер союзники України шукають інші варіанти.

Безпекові гарантії для України: останні новини

  • Джерела WSJ кажуть, що наразі питання щодо членства України в НАТО начебто не стоїть. Однак західні партнери пропонують Києву безпекову модель за зразком Ізраїлю, щоб полегшити постачання зброї та технологій. Гарантами безпеки можуть стати США, Велика Британія, Франція та Німеччина.
  • Раніше міністр оборони Великої Британії також заявив, що наразі про членство України в НАТО не йдеться. Він сказав, що це питання вирішуватиметься вже після завершення війни.
  • Водночас Парламентська Асамблея НАТО закликала уряди своїх країн відкрито підтримати вступ України до Альянсу на саміті у Вільнюсі. Тоді ж ПА НАТО визнала злочини Росії проти України геноцидом, а російський режим – рашизмом.