Також він висловився щодо французького лідера Еммануеля Макрона та німецького канцлера Олафа Шольца. Про це Райнгард Бютікофер заявив під час дебатів в Європарламенті, передає кореспондентка 24 каналу.

Дивіться також "Тигр на папері" – готуватися до найгіршого․ Які шанси в Європи вистояти у війні без США?

Вчепилися один одному в горлянку

Бютікофер відповів на заклики президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн зміцнити європейську оборонну промисловість та наростити її потужності. Депутат заявив, що в Європі не вистачає лідерів, які б перетворили плани у дії.

Він також розкритикував Макрона за нереалістичні заяви щодо введення військ НАТО в Україну та Олафа Шольца, який не хоче передавати далекобійні ракети Taurus.

Відчуваючи, що корисне лідерство президента Байдена слабшає, вони вчепилися один одному в горлянку, принижуючи, підриваючи й ображаючи один одного. Поки один з них є героєм грандіозних заяв без реального змісту, інший, чия партія все ще частково є партією умиротворення, приховує свою боязкість за грою з альтернативними фактами,
– заявив європейський депутат.

Водночас Бютікофер розкритикував бездіяльність Італії та Іспанії. Втім, зазначив, що певне лідерство походить від північних та східних країн ЄС.

Євродепутат також підтримав пропозицію Естонії витрачати 0,25% від ВВП на оборону та закликав сформувати фалангу парламентів, аби відповісти геополітичним викликам.

Про які дії Макрона та Шольца сказав євродепутат: основне

  • Президент Франції Еммануель Макрон 25 лютого дав пресконференцію за підсумками конференції на підтримку України. Зокрема, у ході розмови він допустив можливість введення військ НАТО в Україну.
  • Пізніше він підтвердив, що його позиція щодо можливості введення західних військ в Україну є зваженою та продуманою. Про це він заявив у кулуарах урочистого відкриття Олімпійського селища в Сан-Сен-Дені, що на півночі країни.
  • Водночас канцлер Німеччини знову виступив проти постачання Україні далекобійних ракет Taurus. Дальність дії цих крилатих ракет становить до 500 кілометрів і Олаф Шольц вважає, що це може втягнути Німеччину у війну з Росією.