Експерт повідомив, що в парламент за ініціативи самої СБУ було внесено законопроєкт про контррозвідувальну діяльність (КРД). І в документі є низка важливих нововведень, які наближають відомство до перетворення на український Моссад.

До теми СБУ перевіряє урядовий квартал Києва

У країні, де СБУ постійно виявляє російських шпигунів, діє закон про контррозвідку, ухвалений аж 20 років тому. В часи, коли просто не існувало сучасних загроз, ботоферм, гібридних воєн та ПВК "Вагнер". А Україна ще активно передавала Росії власні ракети, скорочувала армію, розпродувала озброєння. Відповідно й законодавство того часу жодним чином не підходить під сучасні умови, – підкреслює Загородній.

Експерт зазначає, що в парламенті знаходиться перший законопроєкт із загального "реформаторського пакету", який дозволить Україні краще протидіяти російським спецслужбам.

"Очільник СБУ Василь Малюк йде за вектором посилення контррозвідки і хоче створити правильну, боєздатну контррозвідувальну модель для всіх силових органів. Повинен визнати, що під його керівництвом СБУ стала однією з ключових структур, завдяки якій Україна дає відсіч російській агресії, а значить спецслужбі потрібні дієві механізми для боротьби з Росією та її союзниками", – наголошує Загородній.

Він додає, що завдяки змінам СБУ зможе краще працювати на випередження – не чекати, поки агент ФСБ вчинить диверсію, а "вести" потенційних зрадників заздалегідь. Крім того, СБУ зможе проводити контррозвідувальні опитування за допомогою поліграфу.

Це актуально для тих чиновників, які мають високий рівень доступу до держтаємниці, особливо в оборонній сфері. Це спосіб запобігти появі російських агентів у стратегічних галузях та на об'єктах критичної інфраструктури,
– підкреслює експерт.

Нагадаємо, що умовах воєнного стану спецслужба постійно повідомляє про виявлення підозрюваних у колабораціонізмі, підривній діяльності на шкоду Україні, а також агентурних мереж