Загарбники весь цей час проводили розвідку. Таку думку 24 Каналу озвучив військовий експерт, полковник ЗСУ в запасі та льотчик-інструктор Роман Світан.
Дивіться також Окупанти атакували енергетичні об'єкти України: ситуація зі світлом 22 березня
"Атака 22 березня, точкові удари, прописані маршрути ракет здебільшого по енергооб'єктах. Це те, що планувалось, розвідувалось. Певний час проводилась розвідка. Підготовка тривала приблизно місяць, не менше", – підкреслив він.
"У росіян закінчився наступальний етап"
Роман Світан зазначив, що ця атака не мала жодних військових цілей, лише терористичні цілі. У ворога закінчився наступальний потенціал. Зараз загарбникам важливо зупинити бойові дії, щоб відновити сили.
Окупанти хочуть змусити Україну сісти за стіл переговорів та заморозити війну. Вони хочуть накопичити сили, щоб згодом вдарити з новою силою.
У росіян закінчився наступальний етап. Тепер у них приблизно 3 – 5 місяців – так званий етап накопичення. Для них дуже важливе замороження бойових дій, чому й, найімовірніше, був завданий цей удар,
– пояснив військовий експерт.
Масований обстріл України: головне
- У ніч на 22 березня окупанти завдали удару по найбільшій гідроелектростанції України – Дніпровській, яка розташована у Запорізькій області. Як повідомили в Укргідроенерго, Росія вдарила по гідроспорудах та греблі. Унаслідок атаки виникла пожежа. Також під ударом опинився тролейбус, який їхав через греблю.
- Зауважимо, що загрози прориву немає – ситуація на Дніпровській ГЕС наразі контрольована. Нині всі відповідні спецслужби продовжують працювати й усувають наслідки обстрілу. Рух через ДніпроГЕС тимчасово зупинено.
- Міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що ракетні обстріли 22 березня – наймасштабніша атака на українську енергетику за останній час.
- Окрім того, через обстріл також було знеструмлено Запорізьку АЕС. У різних регіонах України виникли перебої з електроенергією.