Таку думку 24 каналу висловив громадський діяч та політичний експерт Валерій Клочок. За його словами, країни Заходу зайняли доволі відсторонену позицію щодо подій в Україні.
Читайте також Тактика розумного блефу: як США можуть придушити Росію без вступу у війну
"Світ зайняв "страусину" позицію"
Так, лідери західних держав засуджують ракетні обстріли, які здійснює Росія. Однак при цьому вони мовчать про те, що фактично удари по Україні – це спроба знищити українське населення.
Світ зайняв "страусину" позицію. Він чекає, поки у росіян закінчаться ракети і снаряди. Світ зрозумів, що Росія не завоює Україну. Їх це влаштовує,
– зазначив Клочок.
За словами політичного експерта, є ціла низка випадків, коли країни Заходу могли б проявити набагато жорсткішу позицію.
- По-перше, у середу, 16 листопада, в ООН ухвалили проєкт резолюції про права людини в окупованому Росією Криму. Однак при цьому, за словами Клочка, ООН чомусь забуває про решту українських територій.
- По-друге, суд у Нідерландах обійшов увагою замовників збиття літака MH17.
- По-третє, після падіння ракети у Польщі низка західних країн зайняла позицію щодо того, що ракета могла бути українською.
"Цей набір речей, які відбулися в останні кілька днів, вказує на те, що світ дуже збентежений, стурбований. Він Україні допомагає, але чекає, поки Україна сама все зробить", – зауважив політичний експерт.
Як українці сприймають НАТО після падіння ракети у Польщі
Клочок наголосив, що після інциденту з падінням ракети у Польщі НАТО виглядає "непривабливо" в очах українців. Політичний експерт вважає, що Альянс мав би застосувати статтю 4 свого статуту та ініціювати консультації з приводу загрози безпеці Польщі.
У НАТО показали себе не з кращого боку. Однак мені здається, що ця історія з ракетою не вписується в сценарій Північноатлантичного Альянсу та західного світу щодо того, як має завершитися війна,
– сказав Клочок.
За його словами, у НАТО вважають, що оскільки українці самі справляються з росіянами, то Альянсу не варто встрягати у війну. Однак у цьому полягає негативний момент, оскільки НАТО демонструє Росії, що якщо "трохи постріляти" по країні-члену Альянсу, то нічого за це не буде.
Зверніть увагу Українські експерти вже працюють на місці падіння ракети у Польщі
Політичний експерт додав, що після падіння ракети у Польщі між США та Україною виникла певна неузгодженість позицій.
"Однак реакція української влади була абсолютно зрозумілою, оскільки це ми воюємо вже 9 рік, а не західний світ", – додав Клочок.
Захід боїться війни
Він зазначив, що Захід боїться війни. За словами Клочка, з людської точки зору цей страх цілком зрозумілий. Однак позиція Заходу, яка полягає у тому, аби триматися осторонь війни в Україні, не є правильною.
З початку широкомасштабного вторгнення Росія показала свою ницість, свою нікчемність і з економічної, і з військової точки зору. Загалом логічно було б припинити цю війну вже зараз,
– сказав політичний експерт.
Однак, за його словами, поки що країни Заходу не готові це зробити.
"У перемоги буде дуже багато батьків"
Він додав, що Україна вдячна Заходу за допомогу у багатьох сферах. Однак після перемоги у війні проти Росії західним країнам важливо не забути, завдяки кому це стало можливо.
"У перемоги буде дуже багато батьків. І коли лідери інших країн будуть ділити перемогу між собою, то їм не варто забувати, що її здобула для всього світу саме Україна", – наголосив Клочок.
Валерій Клочок розповів про зміну тактики росіян: дивіться відео
Чи змінилася підтримка України після падіння ракети у Польщі: головне
- Ексміністр закордонних справ України Павло Клімкін вважає, що якими би не були результати розслідування інциденту у Польщі, це ніяк не змінить рівень підтримки з боку наших союзників.
- Політолог Микола Давидюк припустив, чому заяви НАТО щодо обстрілу Польщі такі обережні. Він вважає, що наразі НАТО хоче виграти час, аби зорієнтуватися, чи потрібно підтягувати сили.
- Російський публіцист з США Андрій Піонтковський зазначив, що те, наскільки швидко закінчиться війна, залежить і від того, чи наважиться США постачати серйозну зброю Україні. Після того, як це відбудеться, війна насправді завершиться за кілька тижнів.