Таку думку 24 каналу висловив експерт з енергетики центру Разумкова Максим Білявський. Раніше повідомлялось про те, як бізнесу допомогти енергосистемі України.

Важливо У мережі поширюють вкиди про повне знеструмлення України: реакція Укренерго

Ситуація з газом

Білявський розповів, що за ситуацію з газом не слід перейматись. Його досвід експлуатації газопровідних мереж дозволяє говорити про те, що блакитне паливо доходитиме до споживачів.

Я сподіваюсь, що кінцеві споживачі природного газу не відчують наслідків після нової терористичної атаки Росії, яка мала місце 17 листопада в першій половині дня,
– зазначив експерт з енергетики центру Разумкова.

Фактори впливу

Він продовжив, що в більшості регіонів України спостерігається падіння температури, тому збільшується попит на електричну енергію там, де вона доступна. Це перший фактор. Другий фактор, більш важливий, наслідки виведення з експлуатації тих об'єктів енергетичної системи, які були вражені російськими обстрілами.

"Мовиться про від'єднання в окремих випадках генеруючих потужностей в системі передачі електричної енергії. Одна з причин масштабування відключень – це дефіцит мережевих засобів регулювання реактивних потужностей, які перебувають на самих енергогенеруючих підприємствах. Ворог, цілячи у вузлові з'єднання енергосистеми, крім дефіциту передачі потужності, створює дефіцит реактивної потужності", – зауважив Білявський.

Він додав, що реактивна потужність необхідна для роботи трансформаторних станцій. Цю ситуацію можна виправити встановленням систем компенсації реактивних потужностей. Це один зі швидких кроків стабілізації ситуації.

Білявський про те, як атаки на енергетичні об'єкти впливають на систему: дивіться відео

Після відключень і підключень напруга в мережі зростає

За словами Білявського, при відновленні електропостачання після відключення суттєво збільшується напруга в мережі. Це можна порівняти з автомобільним двигуном, який при запуску одразу працює на тисячі й більше обертів, а потім стабілізується. Це фізика.

Безумовно, вони впливатимуть і на роботу побутового обладнання. Дуже буде шкода, якщо це обладнання через необережність експлуатації вийде з ладу. Я пропоную підійти прагматично до питання споживання електричної енергії, розписати свій розпорядок дня,
– наголосив експерт з енергетики центру Разумкова.

Енергетика України: останні новини