20 квітня чотири законопроєкти про допомогу союзним державам, зокрема Україні, були схвалені Палатою представників. Свій голос "за" віддали 210 демократів і 101 республіканець.

Дивіться також Аби Україна перехопила ініціативу на фронті: Зеленський сказав, яка зброя потрібна від США

На Джонсона тиснуть однопартійці

Такий результат викликав хвилю невдоволення серед радикально налаштованих республікаців. Вони звинувачують Джонсона у зраді інтересів партії через те, що він таки виніс на голосування допомогу Україні.

Так, представниця Республіканської партії Марджорі Тейлор Грін погрожує, що буде голосувати за звільнення спікера, якщо він не піде у відставку.

Якщо Грін та її прихильники виконають свою погрозу та ініціюють голосування за усунення його з посади спікера, Джонсону майже напевно доведеться покладатися на демократів.

Окремі представники Демократичної патії вже висловили свою готовність підтримати спікера. Так, Ро Ханна заявив, що проголосує проти пропозиції щодо усунення Джонсона з поста спікера. "Я не згоден зі спікером Джонсоном у багатьох питаннях, і я дуже критично ставився до нього, але тут він вчинив правильно, і він заслуговує зберегти свою посаду до кінця цього терміну", – додав конгресмен.

Як реагує сам Джонсон

Майк Джонсон зі свого боку заявив, що не хвилюється через те, що пропозиція щодо його звільнення з посади спікера буде висунута на голосування у Палаті представників.

Я маю виконувати свою роботу. … Я зробив тут те, що, на мою думку, було правильним, щоб дозволити Палаті виконувати свою волю,
– наголосив чиновник у день ухвалення законопроєктів.

Крім того, спікер запевнив, що він не розмовляв із представниками демократів, аби заручитися їхньою підтримкою, у разі якщо однопартійці вирішать його усунути.

Також Джонсон вважає, що у листопаді він все ще лишатиметься на посаді спікера.

Посадовець підкреслив важливість ухвалення законопроектів у "небезпечний час".

Три наших головних супротивника, Росія, Іран і Китай, працюють разом і є агресорами по всьому світу. Вони становлять глобальну загрозу нашому процвітанню та безпеці. Їх просування загрожує вільному світу, і воно вимагає американського лідерства. Якщо ми заплющимо очі на це прямо зараз, наслідки можуть бути руйнівними,
– пояснив свою позицію Джонсон.

Допомога Україні: що відомо

  • Восени 2023 року Джо Байден вніс законопроєкт щодо фінансування союзників, зокрема України.
  • Тоді, як Сенат врешт-решт підтримав законопроєкт, спікер Палати представників, республіканець Майк Джонсон відмовився ставити його на голосування.
  • Однак після того, як Іран здійснив повітряну атаку на Ізраїль, у США знову згадали за потребу допомогти союзникам, зокрема й Києву. .
  • Спікер Палати представників, замість президентського законопроєкту про спільний пакет допомоги, розробив чотири окремі документи.
  • На днях Джонсон опублікував текст законопроєкту допомоги Україні, який передбачає виділення Києву 60,84 мільярда доларів.
  • 20 квітня Палата представників підтримала усі чотири документи.
  • Тепер їх відправлять на голосування до Сенату. А далі – на підпис Байдену.