Згода Німеччини на побудову "Північного потоку-2" продиктована геоекономічними інтересами цієї держави, вважає експерт Українського інституту майбутнього Ілія Куса. Він зазначає наступне:

Читайте також: "Нормандський формат" щодо миротворців ООН на Донбасі планують без Росії, – росЗМІ

"Рушійною силою політики Німеччини є геоекономіка. "Північний потік-2" – проект, який збільшить політичний та геоекономічний вплив Німеччини у ЄС, зав’яже усі потоки на Німеччині, стане для німців "голом" у ворота східної Європи.

Уряд Меркель – це коаліція поступок та компромісів. Половину місць у новому Кабміні Німеччини займають соціал-демократи, чия партія є однією з головних лобістських груп, які виступають за "Північний потік-2".

Ще чверть місць є поступками Меркель внутрішній опозиції у її власній партії, це молодіжне крило. Ще частина місць – це партнери по блоку. Не підтримують "Північний потік-2" сама Меркель, глава її апарату Хельге Браун, частково міністр економіки та енергетики і міністр оборони. Тобто лише три людини з усього уряду, які мають відносно антиросійську позицію у цьому питанні", – говорить експерт.

Втім, те, що давня союзниця України Ангела Меркель лишилася у меншості в питанні будівництва "Північного потоку-2", ще не є приводом впадати у відчай. В тому, що газпромівська труба опиниться під контролем Німеччини, є й певний плюс, вважає заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль.

За її словами, з політичної точки зору "Північний потік-2" може бути важелем впливу на Росію, якщо Німеччина буде основним отримувачем російського газу. Таким чином, ФРН отримає інструмент прямого впливу на РФ, стверджує вона.

Більше дізнайтеся з публікації.

Читайте також: Ми дотиснули Путіна, – Порошенко