У червні 2003-го в ЄС з'явився Дублінський договір. Документ визначав, хто із учасників Європейського Союзу нестиме відповідальність за розподіл біженців Європою.

Читайте також: Що таке Європейський Союз та коли туди візьмуть Україну

Зазвичай, цими країнами були Італія, Греція та Іспанія. Бо саме ці країни траплялися на шляху мігрантів.


Дублінський договір розподіляв біженців Європою

Та ситуація змінилася 2015-го, поки Берлін не відкрив двері для сирійців. От тоді і почалася справжня катастрофа. За рік до Європи увірвалися більше мільйона прохачів притулку.

Ми хочемо до Німеччини. Я мрію стати лікарем, але у мене вдома такої можливості немає. Ніхто не заслуговує на таке життя. Ми ж всі люди,
– сказала втікачка з Сирії.

Нелегали їдуть до Європи у пошуках кращого життя. Це емігранти з Африки, Азії та Близького Сходу. Сирійці, афганці, турки та іранці переправляються на європейський континент трьома шляхами: Середнім і Східним Середземномор'ям і Західними Балканами. Деякі проходять через Україну. Так вони планують через кордон потрапити в Угорщину, а вже звідти до найзаможніших країн ЄС.

Перейти сухопутний кордон без документів неможливо. Тому біженці впадають в крайнощі і пливуть Середземним морем. Контрабандисти переправляють їх за 700 євро. Подорож не з легких – вона може тривати від 6 до 20 місяців. Люди пливуть із мінімальними запасами провізії, у повній антисанітарії і далеко не всім вдається вижити. Багато гинуть від хвороб, зневоднення, накладають на себе руки або тонуть. З початку 2018-го півтори тисячі загинули. Майже 76 тисяч потрапили до Європи Середземним морем.


Тільки у 2018-ому до Європи Середземним морем потрапило 76 тисяч біженців

Скільки у Європі, зокрема Україні, загалом проживає біженців і які це має наслідки – дивіться у програмі.