Кілька країн світу справді пішли на масове звільнення в'язнів під час спалаху коронавірусу. Проте Україні, навряд, чи такий крок піде на користь. Адже люди зараз живуть, переважно, за рахунок заощаджень, а цей варіант не підійде для колишніх ув'язнених, – пояснив міністр юстиції Денис Малюська у фейсбуці.

До теми Паніки немає: які правила діють у СІЗО та в'язницях під час карантину

Швидше за все, цей крок не тільки не зменшить кількість хворих, але збільшить їх, а також істотно погіршить криміногенну ситуацію. Єдине, чого досягне масове звільнення засуджених у такій ситуації – це зменшить головний біль Мін'юсту по утриманню засуджених у безпеці,
– пояснив Малюська.

Наразі у Мін'юсті розмірковують над амністією близько 900 ув'язнених Також міністерство працює над змінами до законодавства, які дозволять істотно зменшити кількість нових людей, які направляються у СІЗО або установи відбування покарань.

Де через коронавірус звільнили в'язнів:

  • У Франції через спалах коронавірусу звільнили понад 6 200 ув'язнених. Загалом це приблизно 10% від усіх осіб, які утримуються у в'язницях. Відпустили тих, хто був засуджений за незначні злочини і хто добре поводився під час ув'язнення. Також звільняють в’язнів, яким до кінця відбування терміну покарання залишилось менше місяця.
  • В Індонезії з виправних закладів випустили 18 тисяч людей, аби стримати поширення коронавірусу в переповнених тюрмах. На волю через COVID-19 вийшли переважно неповнолітні правопорушники та ті, які вже відбули дві треті терміну ув'язнення.
  • Влада Ірану тимчасово звільнила близько 85 тисяч ув’язнених, щоб приборкати спалах коронавірусу в країні. Серед них є й політичні в'язні. 50% звільнених – ув'язнені за справами, що пов'язані з безпекою.

коронавірус у цифрах
Коронавірус у цифрах / Інфографіка 24 каналу