Про це розповів 24 Каналу Олександр Золотухін, юрист у питаннях армії та проходження військової служби, зазначивши, що у законі про мобілізаційну підготовку та мобілізацію передбачено право на відстрочку для певних категорій населення. Люди з інвалідністю мають право не брати участь у воєнних діях.

Дивіться також В Україні скасували статус "обмежено придатний": юрист пояснив, що це означає

Закон про мобілізацію для людей з інвалідністю

Особи з інвалідністю всіх груп: першої, другої, третьої, мають право на відстрочку, за їхнім бажанням, на весь період дії інвалідності. Довідку, яка визначає група та період інвалідності, має надати МСЕК.

Як тільки довідка МСЕК закінчується – людину мають право мобілізувати, як придатного або обмежено придатного, станом на сьогодні. Згодом це вже буде або придатний, або не придатний повністю,
– сказав юрист.

Олександр Золотухін зауважив, що особи з третьою групою інвалідності, ймовірно, будуть повністю придатними.

Інші категорії інвалідності будуть розглядатися військово-лікарською комісією дуже індивідуально,
– наголос він.

Володимир Зеленський ухвалив закон про мобілізацію: що відомо

  • Володимир Зеленський 2 квітня підписав низку важливих законів щодо мобілізації. Тепер ВЛК поділятиме громадян лише на "придатних" та "непридатних" до служби.
  • В Україні зменшили призовний вік до 25 років. Президент України підписав закон "Про військовий обов'язок і військову службу".
  • Головнокомандувач Збройних Сил Олександр Сирський у своєму інтерв'ю розповів, чи потрапляють мобілізовані одразу на фронт. У ЗСУ розповіли, скільки триває підготовка і чи допускають на передову чоловіків без військового досвіду.