Про це 24 Каналу розповіла офіцерка ЗСУ, воєнний політолог Ірина Сєргєєва. За її словами, усі, хто не перебуває на службі, повинні розуміти, що ЗСУ – це і є колишні цивільні люди, більшість з яких прийшла 24 лютого.
Читайте також Чи можуть представники військкоматів приходити додому: які оновлені правила обліку
До чого готуватись цивільним
Ірина Сєргєєва розповіла, що в перші місяці війни новомобілізовані без досвіду воювали в кросівках та джинсах, бо не було належного забезпечення. Захисники перебувають близько 11 місяців на позиціях, а тому цивільні повинні розуміти, що вже скоро можуть їх замінити.
Близько 11 місяців вони вже перебувають у зоні бойових дій без будь-якої відпустки, ротації та відпочинку. І люди наші мають розуміти, що вже завтра вони можуть опинитись там же, замінивши їх. У нас немає просто іншого вибору,
– сказала офіцерка.
Сєргєєва відзначила шалені темпи мобілізації росіян і сказала, що навіть сили спеціальних операцій – це теж колишні цивільні.
Кожна мати зараз має усвідомити, що рано чи пізно свого сина вона відправить у бій, кожна дружина має розуміти, що вона від спідниці свого чоловіка відпустить, і кожен чоловік призовного віку має розуміти, що рано чи пізно він буде змушений йти в армію, тому що в нас просто немає іншого вибору,
– сказала політолог.
Ірина Сєргєєва розповіла, що ніхто не приїде воювати за Україну. Партнери можуть надати техніку, але гинути за Україну будуть лише українці. Тому, як зазначила офіцерка ЗСУ, цивільним вже зараз потрібно вчитись хоча б базовим навичкам тактичної медицини, бо на полі бою не має можливості отримати кваліфіковану медичну допомогу, а, до прикладу, в Бахмуті час евакуації пораненого бійця складає 3 години.
Офіцерка ЗСУ порадила цивільним готуватись до служби: дивіться відео
Для тих, хто ще залишився в цивільному житті, Сєргєєва радить вчитись тактичній медицині, збирати собі екіпірування та дивитись хоча б відео в ютубі, як користуватись АК.
Мобілізація в Україні: що відомо
- Починаючи з 24 лютого 2022 року в Україні триває мобілізація. До служби призивають чоловіків віком від 18 до 60 років, а в окремих випадках і старше.
- Мобілізовують також і чоловіків без військового досвіду. Для них організовують навчання, які тривають щонайменше 1 місяць. Наразі армія найбільше потребує стрільців та танкістів.
- З 2023 року українці, які перебувають за кордоном понад 3 місяці повинні ставати на військовий облік в державі проживання через дипломатичні установи.