Своєю чергою міністр юстиції України запевнив, що очікує на швидке ухвалення ідеї, адже щодо неї немає серйозного спротиву. Ініціативу мобілізації засуджених прокоментували в ефірі телемарафону члени комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони і розвідки нардеп від "Слуг народу" Олександр Федієнко та нардепка від "Європейської Солідарності" Ірина Фріз, пише 24 Канал.
Дивіться також Від повістки – до "полігону": як відбувається процес мобілізації в Україні покроково
Що думають в Раді про мобілізацію засуджених
Ірина Фріз зазначила, що у випадку, якщо це ініціатива уряду, то законодавці очікуватимуть на документ.
Що стосується тих людей, які відбули своє покарання, то вже в цьому законопроєкті про зміни до мобілізації міститься норма, яка буде дозволяти тим, хто вже відбув свій строк покарання, мати право бути мобілізованим,
– заявила нардепка.
Вона також уточнила, що наразі такого права ці люди не мають.
Нардеп від "Слуг народу" Олександр Федієнко розповів, що не розуміє, як з юридичного погляду можуть мобілізувати людей, які перебувають в СІЗО та очікують вироку. Адже, коли буде обвинувачувальний вирок, то людину все-таки доведеться забирати з війни, щоб вона відбувала рішення суду.
"Зараз відбуваються консультації з військовими, адже це їм надалі здійснювати комунікації з такими людьми й деякі військові схиляються до того, що вони згодні працювати з такими людьми. А деякі не хочуть… Тому я особисто вважаю, що тим, хто вже відбув покарання, таке право (бути мобілізованим – 24 Канал) треба надати. Ті, хто все-таки в СІЗО чекають вироку, то ми не можемо їм надати такого права", – заявив нардеп.
Однак сказав, що звинуваченим за нетяжкими статтями, яких військові готові прийняти до себе, можна надати відповідне право. Олександр Федієнко пояснив, що людям треба дати альтернативу.
"Тобто, якщо вони звинувачені за нетяжкими статтями й готові виправдати себе на фронті, то ми повинні, умовно кажучи, замінити надалі їм перебування на фронті, не в тилових частинах, а саме на фронті. За умови, що вони самі згодні. Це їхнє право...", – пояснив нардеп.
Що відомо про мобілізацію засуджених
- Міністр юстиції Денис Малюська заявив, що мобілізувати можна дві категорії людей: тих, хто перебуває у в'язниці та тих, хто вийшов на свободу та має непогашену судимість.
- Окрім того, у Міністерстві юстиції вважають, що мобілізацію засуджених треба зробити примусовою. Міністр переконаних, що рішення щодо мобілізації людини з судимістю повинен ухвалювати орган ТЦК та СП, який комплектує армію.
- Нардеп та секретар оборонного комітету Верховної Ради України Роман Костенко заявив, що мобілізація засуджених є складною темою. Проте запевнив, що є щонайменше 50 тисяч осіб, які мають погашену судимість та не стають на облік ТЦК.