Про це 24 каналу розповів експерт Ради міжнародної політики "Українська призма" Олександр Краєв. Він підкреслює, що реакція послів G7 не спрямована на те, щоб щось нав'язати. Вся допомога західної спільноти у реформах насамперед орієнтована на те, щоб Україна стала більш адаптивною, а економіка – більш придатною для західних інвестицій.

Важливо Пройшло засідання Ради асоціації Україна – ЄС: за що Київ похвалили та які реформи ще потрібні

Чи ризикує Україні втратити міжнародну підтримку через цей законопроєкт

На думку Краєва, це малоймовірно. Захід вже прийняв позицію підтримки України і відмовитися від неї там буквально не можуть. Навіть якщо депутати почнуть ухвалювати законопроєкти, які не зовсім підтримують на Заході, важко уявити, що там просто візьмуть та відмовляться від підтримки. Але це стосується винятково фінансової допомоги. З політичною будуть проблеми.

Мені важко уявити ситуацію, коли Захід раптово скаже, що кінець. Ніби ви щось зробили неправильно, і ми перестаємо вас підтримувати. Це нелогічно з боку геополітики та іміджу – кидати молоду демократію в бою з одним із найсильніших диктаторів світу, бо їм не подобається якась з частин реформ нашого законодавства, –
зазначив Краєв.

За словами експерта, найімовірніше, Захід зробить з цього законопроєкту інформаційний привід. Його можуть обговорювати на різних рівнях – можливо, навіть на Раді асоціації Україна – ЄС, яку нещодавно ми вперше провели в статусі кандидата в члени Євросоюзу.

І це матиме неприємні наслідки. А саме – політичні обмеження.

Обмеження в політичному плані – це загальмовування нашої інтеграції в ЄС, загальмовування двосторонніх перемовин і в кінцевому випадку навіть загальмовування переговорів з НАТО. Вся система українського законодавства та його реформ підв'язана під наші зовнішньополітичні прагнення. Тому саме політичні наслідки можуть бути далекосяжними, –
наголосив Краєв.

Чи може Захід перестати підтримувати Україну – думка Краєва: дивіться відео

Що це за законопроєкт №7654: коротко

  • У понеділок комітет Верховної Ради з питань організації державної влади підтримав за основу законопроєкт №7654. Там пропонують змінити порядок проведення конкурсу на посаду директора НАБУ.
  • Як писав голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін, теперішній закон взагалі забороняє подаватися кандидатам, які упродовж останніх двох років були в керівних органах партії або були з нею в договірних відносинах. Депутати хочуть скасувати це обмеження і пропонують, щоб можна було припинити таку діяльність перед поданням на конкурс.
  • Посли держав G7 зазначили, що цей законопроєкт створює правові ризики та невизначеність щодо процедур відбору керівництва ключових антикорупційних інституцій України
  • Чому цей законопроєкт небезпечний для незалежності НАБУчітко пояснив для 24 каналу юрист Центру протидії корупції.