Про це повідомив член комітету Верховної Ради з національної безпеки Федір Веніславський в ефірі телеканалу "Київ24".

Дивіться також Матиме повну юридичну силу, зокрема і на кордоні: коли в додатку Резерв+ з'явиться QR-код

За його словами, є принципова різниця між військовозобов'язаними, які з'явились до ТЦК за викликом (за повісткою), і тими, хто прийшов добровільно без повістки для уточнення даних.

Добровільне укладення контракту

У першому випадку, як правило, військовозобов'язаного відразу відправляють на медкомісію і мобілізують. У другому випадку – чоловіку дадуть вибір: чекати повістки на проходження медкомісії та мобілізацію чи добровільно укласти контракт із ЗСУ.

Якщо людина отримає повістку – вона є мобілізованою. Якщо людина прийшла без повістки – вона має право укласти контракт на зарахування на військову службу. Це буде не мобілізована особа, а особа, яка добровільно вступила на військову службу за контрактом. Вона має право укласти контракт на рік,
– сказав Веніславський.

Звільнення зі служби через один рік

Нардеп зазначив, що можливість звільнитися після року служби була спеціально передбачена для тих, хто добровільно вступає до війська.

Заява про рік контракту в ЗСУ Веніславського: відео

Водночас незрозуміло, чому ця норма закону не поширюється на добровольців, які також пішли до війська добровольцями ледь не з першого дня війни і служать вже 3 рік.

Хто має таку можливість

Уточнення. Така можливість передбачена для двох категорій військовозобов'язаних. Укласти контракт на військову службу в ЗСУ строком на 1 рік мають право лише певні категорії добровольців, повідомив речник Міноборони Дмитро Лазуткін в етері телемарафону.

За його словами, це стосується двох категорій людей:

  • осіб, які мають вік від 18 до 25 років, окрім осіб, які належать до офіцерського складу,
  • а також осіб, які мають медичну або психологічну освіту.

"Вони можуть дійсно укласти контракт на один рік", – уточнив речник оборонного відомства.

До теми Закон про мобілізацію: чому вилучили правку про демобілізацію

Демобілізація

В новому законопроекті про мобілізацію була передбачена норма про демобілізацію військовослужбовців через 36 місяців служби, тобто через 3 роки. Однак згодом її вилучили із законопроекту. Закон прийняли без строків демобілізації.