Військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко розповів 24 Каналу, що противник максимально використовує керовані авіаційні бомби, аби "скривати" нашу лінію оборони та укріпрайони.

Важливо Ворог прорвався до Очеретиного та штурмує Красногорівку: як змінилася лінія фронту за тиждень

Чи вдасться противнику захопити Часів Яр до дедлайну

За словами військово-політичного оглядача, каталізація битви за Часів Яр відбудеться у другій половині 2024 року. До 9 травня окупанти навряд зможуть виконати поставлене завдання військово-політичного керівництва. Зрештою ворог може зміщувати дедлайн, бо російська пропаганда традиційно їх "прикриє".

КАБи для них – це таке собі рятувальне коло, і вони саме на нього роблять максимальний акцент. Хоча знову-таки все залежить від того, які засоби протиповітряної оборони ми отримаємо, і як швидко ми зможемо нівелювати домінування їхньої тактичної авіації в нашому повітряному просторі,
– сказав Коваленко.

Росіяни розуміють, що не мають достатнього ресурсу, щоб постійно забезпечувати удари КАБами винятково Су-34. Якщо "сушки" почнуть падати, зменшиться ворожа присутність в повітряному просторі, як це відбулось свого часу в Херсонській області.

Запеклі бої поблизу Часового Яру: дивіться на карті

Нині на Херсонщині використання керованих авіабомб максимально мінімізовано російською авіацією, якщо порівнювати з Донеччиною. Усе залежить від того, що з'явиться в районі Часового Яру найближчим часом.

Який загальний план ворога

Олександр Коваленко наголосив, що основне завдання росіян – повністю захопити Донецьку область до кінця 2024 року. Проте вони не зможуть цього досягнути, що зрозуміло з окремих наступальних дій.

Якщо дивитися глобально на ворожі плани, то окупанти не обмежуються тільки взяттям Донеччини. Для них важливий вихід до Павлограда, Дніпра, Запоріжжя. Себто повністю окупувати лівобережжя – від Харкова до Херсону.

Росіяни не можуть зараз це реалізувати, тому будь-які просування на тому чи іншому напрямку – це відлуння загального їхнього великого плану з розширення свого контролю в перспективі. Нині їм не вистачає для цього ресурсу,
– підсумував Коваленко.

Ситуація біля Часового Яру

  • Росіяни зазнають втрат під час штурмів Часового Яру, Іванівського, Богданівки, а також на інших напрямках Бахмута – це Білогорівка, Виїмка, Верхньокам'янка. По всій лінії фронту фіксується величезна кількість застосування армійської авіації – сотні ФАБів щодня.
  • У місті залишаються цивільні та навіть працює магазин. Окупанти намагаються захопити Часів Яр з Бахмута, водночас окремі групи пробиваються через ліс. Інколи росіяни навіть атакують на мотоциклах.
  • Щоб викликати на себе вогонь ЗСУ, спочатку окупанти кидають у бій танки. Далі, щоб пройти та взяти позиції українських військових, йде легка бронетехніка з десантом.