Цьогорічний форум відзначився участю видавців з 10 країн світу - Росії, Білорусі, Болгарії, Ізраїлю, Кореї, Куби, Німеччини, Польщі, Туреччини, Угорщини. Вперше запроваджено статус почесного гостя виставки, цього року ним стала Російська Федерація.

”Тут десь приблизно 30 видавництв, а книги порядку 100 видавництв, тобто хтось дав книжки, а хтось приїхав сам. Десяток петербурзьких видавців, а письменники з різних куточків Росії – тому що всі хочуть потрапити до Києва, тут дуже красиво”, - каже заступник керівника Федерального агентства друку, РФ Володимир Григорьєв.

”Якщо взяти Росію, то там видається сьогодні 4,5 книжки на кожного жителя. В Україні - 1,2 видається, а найбільше книжок видається в Іспанії. Минулого року там було видано 7, 5 книжок на кожного жителя Іспанії. Це абсолютний рекорд”, - каже директор Книжкової палати України Микола Сенченко.

На презентацію російського павільйону приїхали письменники, які представляють різні покоління й напрямки. Тут і легенда дитячої літератури, автор Чебурашки і "Простоквашина", тут і сучасний письменник, автор модного роману "Санкья".

“Будь-який християнин вважає, дай йому авторучку і два тижні відпустки він напише “Війну та мир”. Всі вважають, що можуть писати, і слава Богу. Чим більше люди пишуть, тим більше в них є можливостей проявити себе, тим менше буде вбивць та хуліганів”, - каже письменник Едуард Успенський.

“Всі романи писались легко, нормально. Не кров’ю серця, а на комп’ютері набирав пальцями свої романи. Мені цікавіше писати оповідання, аніж романи. Тому що оповідання, це така вінєточка, над ним приємно працювати, там зразу видно результат, а роман сунеш на шиї цілий рік – втомляєшся”, - каже письменник Захар Прілєпін.

На відвідувачів виставки чекає не лише найповніший асортимент книг за цінами виробників, але й презентації за участю письменників, автограф-сесії, майстер-класи, дискусійні зустрічі - загалом за 4 дні - 100 заходів.