На думку журналісти, парламент до і після Революції гідності – це дві різні Ради 7 скликання.

Робота післяреволюційної ради була набагато результативнішою. Ми можемо навіть говорити, що це патріотична робота і це при тому, що там залишалися ті ж люди, які голосували за ініціативи президента Януковича і за закони 16 січня. Ці люди, під тиском вулиці і спікера Турчинова, приймали ті закони, що було необхідно,- переконаний Дацюк.

Ефективність нової Ради, вважає експерт, залежатиме від того, чи нардепи готові працювати не “під тиском Росії”, а “для України”, а також від того, наскільки буде мінімізовано тиск корупції.

Якщо тиск корупційний і тиск Росії продовжиться, тоді доведеться змітати всю владу третім Майданом та продовжувати революцію на території України значно меншій, ніж ми маємо зараз, - переконаний журналіст.

На думку Дацюка, для того, щоб Донбас почав адекватно оцінювати проєвропейські реформи в Україні, відновлення миру не достатньо.

Хто контролює україно-російський кордон та хто контролює інформаційний простір на Донбасі – оці 2 чинники протягом 3 років визначать з ким буде Донбас. Самого миру для дезомбування та відновлення правового порядку в регіоні – недостатньо, - переконаний журналіст.

Він наголосив, що на виборах українці показали, що не хочуть бачити в уряді доброго “співрозмовника для Путіна”.

Читайте також: Москва за початок повноцінного національного діалогу в Україні, — Лавров

Українці на виборах недвозначно дали зрозуміти кого вони б хотіли бачити прем’єр-міністром. Мені здається, що часи нахабного тиску Росії вже в минулому. Тому якщо народ України зробив свій вибір, то його повинні почути навіть в Росії і з цим вибором рахуватися, - переконаний експерт.