Таке рішення прийняв уряд Греції у п'ятницю, 25 січня, пише Deutsche Welle. За підтримуку угоди проголосували 153 депутати, проти – 146. Відомо, що члени ультраправої партії "Золотий світанок" намагалися зірвати процедуру голосування.
Читайте також: Македонія закликала допомогти у розслідуванні масштабної крадіжки за участю українців
За даними останніх опитувань громадської думки, дві третини греків не підтримують угоду про перейменування Македонії. Так, 20 січня у Афінах люди вийшли на акцію протесту проти угоди. Під час протестів виникли сутички з поліцією та постраждали люди. Більшість греків невдоволені тим, що їхніх сусідів треба називати македонцями, а їхню мову – македонською.
Чому угода Греції з Македонією є історичною?Історична угода Греції з Македонією завершить одну з найтриваліших у світі дипломатичних суперечок. Вона розпочалася після проголошення Македонією незалежності у 1991 році. Афіни вважали, що Македонія не має права носити свою назву. Така суперечка пов'язана з тим, що у Греції є одноіменна провінція, яка в давні часи була колискою імперії Александра Македонського.
Угода полягає не тільки у зміні назви, але й усуне будь-які претензії до суверенітету Македонії та території сусідніх держав, і сприятиме збереженню ідентичності македонського народу та обов’язків держави щодо підтримки діаспори. До того ж, відмова Македонії від старої назви дасть можливість країні приєднатися до НАТО і Євросоюзу.
- 20 жовт 2018Македонія змінює назву: з'явилась реакція ЄС і НАТО