Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг написав у своєму Twitter, що від уряду і політичних лідерів Македонії зараз залежить завершення всіх процедур щодо угоди про перейменування і те, чи скористаються вони історичною можливістю зробити країну членом НАТО.

Читайте також: Македонія: провальна перемога чи переможний провал, або Знову рука Москви

"Я вітаю голосування парламенту в Скоп’є з розглянутих конституційних змін", – написав Столтенберг.

Єврокомісар з питань розширення та європейської політики сусідства ЄС Йоханнес Хан назвав голосування македонського парламенту "великим днем ​​для демократії в Скоп'є".

Я вітаю всіх тих, хто вирішив стати на подальший шлях в ЄС. Очікую, що вільний вибір всіх депутатів будуть повністю поважати, особливо ті, хто був цієї ночі "по ту сторону барикад"
– зауважив політик.

Водночас, прем'єр Греції Алексіс Ципрас заявив, що прийняття цього рішення урядом Македонії відкриває шлях для реалізації "історичної" угоди між двома країнами.

Нагадаємо, нещодавно у Македонії відбувся референдум. 91% людей висловились за зміну назви та європейську- і північноатлантичну інтеграцію.

Вночі 20 жовтня парламент Македонії проголосував за зміни до конституції – тепер країна змінить свою назву на Північну Македонію.

Навіщо потрібне перейменування Македонії?Суперечка щодо назви "Македонія" між Грецією та Республікою Македонія триває вже понад 20 років. У Греції назву Македонія має історична область на півночі країни. 17 червня офіційні Скоп’є та Афіни підписали історичну угоду про зміну назви колишньої югославської республіки на Республіку Північна Македонія. Підписання угоди мало б покласти край 27-річній суперечці між двома країнами, проте після цього в країнах спалахнули масові протести. Саме затягування з перейменуванням країни вважається головною перепоною на шляху Македонії до вступу в ЄС та НАТО.