Про те, що відбувалось на 19-й день масових протестів у Білорусі, читайте у матеріалі 24 каналу.
Головне Масові протести в Білорусі: останні новини і що відомо – фото, відео
Протести в Білорусі
У Мінську людей затримували на площі Незалежності
У центрі Мінська – на площі Незалежності ввечері зібрались багато силовиків. Вони не випускали мітингувальників, в оточення потрапили близько тисячі осіб. Правоохоронці почали затримувати людей. Очевидці повідомили: насилля не застосовували, просто заводили людей в автозаки. Серед затриманих – журналісти.
У центрі Мінська – багато силовиків / Фото TUT.by
Людей взяли в оточення / Фото TUT.by
Усім, хто зібрався в центрі Мінська, через гучномовці нагадували, що їхнє зібрання – незаконне. Значна частина людей прийшла на площу від костьолу Діви Марії.
Дивіться фото з центру Мінська / Фото TUT.by:
До храму не впускали пенсіонерів
Ще вранці 27 серпня люди у Мінську зібралися біля "червоного костьолу", який ввечері 26 серпня силовики замкнули на вхід і вихід та не випускали звідти людей. Так, під будівлю храму прийшли жінки, які стали у ланцюг солідарності.
Увечері ситуація під храмом не покращилась: силовиків лише побільшало. До костьолу не пропускали навіть пенсіонерів, які прийшли помолитись. Демонстрантів, які тут зібрались, "пакували" в автозаки.
Затримання журналістів
У Мінську силовики затримали близько 20 журналістів місцевих та закордонних видань. Співробітники міліції зняли на відео затриманих журналістів, а потім загнали всіх у мікроавтобус та відвезли у відділок. Свої дії стражі порядку пояснили "перевіркою документів для встановлення особи".
Вже ввечері медійників почали відпускати, першими вийшли представники російських ЗМІ.
Коротко про інші затримання
- Влада Білорусі провела нові затримання та допити серед опозиціонерів. Так, 27 серпня у Бресті затримали лідера соціал-демократичної партії "Громада" Ігоря Масловського. Його повезли у Ленінське районне відділення внутрішніх справ міста. Це затримання може бути першим таким випадком репресій білоруської влади проти лідерів опозиційних партій.
- Тим часом до затриманої членкині Координаційної ради Ольги Ковалькової відмовились пускати адвоката.
- Ще одна членкиня президії Координаційної ради опозиції Марія Колеснікова була на допиті у Слідкомі Білорусі. Під будівлею її зустріли прихильники, їм вона сказала, що налаштована бадьоро, відчуває себе захищеною.
Тим часом "Допомога по-братськи": Путін на прохання Лукашенка створив резерв правоохоронців
Росія готова допомогти Лукашенку
На прохання Олександра Лукашенка президент Росії Володимир Путін виділив окремий резерв із бійців, який за потреби можна буде використати.
Білоруські опозиціонери у відповідь заявили, що внутрішні проблеми Білорусі мають вирішуватись без зовнішнього втручання. Солідарна з Координаційною радою і влада Польщі. Прем'єр-міністр Матеуш Моравецький закликав Росію негайно відмовитися від планів військового вторгнення у Білорусь.
Гуманітарну допомогу з Польщі не впускають
Білорусь не впускає гуманітарну допомогу з Польщі. Пів доби прикордонники Білорусі тримають вантаж з Польщі на кордоні. Допомога надійшла для постраждалих під час протестів. Тим часом Лукашенко зробив скандальну заяву: мовляв, Польща претендує на Гродненську область після розпаду Білорусі.
Польська вантажівка з гуманітарною допомогою для Білорусі: відео
В Білорусі тривають акції протесту: дивіться відео
Головне про протести у Білорусі
- Масштабні протести у Білорусі розпочалися ввечері 9 серпня та тривають досі.
- Люди почали виходити на вулиці своїх міст, аби висловити протест проти фальсифікацій на президентських виборах. Перемогу на них начебто здобув Олександр Лукашенко, втім, демонстранти з цим незгодні.
- ОМОН від самого початку мирних протестів жорстоко розганяв та затримував активістів. До них застосовували насилля і після затримання. В хід силовики пускали кийки, гумові кулі, світло-шумові гранати. У деяких випадках застосовували навіть бойові патрони.
- У Білорусі офіційно підтвердили загибель чотирьох осіб під час акцій протестів, але правозахисники кажуть: жертв свавілля правоохоронців більше.
- З 11 серпня у країні стартував загальнонаціональний страйк.
- Опозиція, своєю чергою, створила Координаційну раду, мета якої – забезпечити мирну передачу влади в країні.
- Влада країни вважає діяльність Координаційної ради опозиції незаконною.