Як відбувся обмін полоненими

Перша частина обміну розпочалася вранці 16 квітня КПВВ "Майорск" з бойовиками окупованої Донеччини. Вони передали українській стороні 9 бранців.

Друга частина обміну пройшла між Україною та підконтрольними РФ бойовиками Луганщини. Вони віддали 11 полонених українців.

Важливо Великодній обмін полоненими триває: перші фото

Після обміну усі звільнені проходитимуть обов'язкову двотижневу обсервацію. Це пов'язано зі спалахом коронавірусу на окупованих територіях. Офіційні списки звільнених уже опублікували на сайті Офісу Президента.

Кого бойовики повернули Україні – список

Полонені, яких утримували на території окупованої Донецької області:

1. Алакоз Олександр (цивільний)

2. Гриненко Микола (військовий)

3. Ілюхін Микола (цивільний)

4. Карась Володимир (правоохоронець)

5. Костєв Євген (цивільний) 05. 05. 1980 року народження.

6. Помеляйко Олександр (цивільний) 21. 09. 1986 року народження.

7. Садовський Олександр (цивільний) 12. 05. 1976 року народження.

8. Сірик Вадим (цивільний)

9. Шайдов Віктор – військовий Збройних сил України. У 2019 році він потрапив у полон і незаконно утримувався на тимчасово окупованій території Донецької області.

Полонені, яких утримували на території окупованої Луганської області:

1. Желдак Віталій (цивільний)

2. Миронич Сергій (цивільний)

3. Можаєв Валентин (цивільний)

4. Полозов Микола (цивільний)

5. Попова Алевтина (цивільна)

6. Русинов Сергій (цивільний)

7. Сливка Іван (цивільний)

8. Сливка Олександр (цивільний)

9. Табачний Олександр (цивільний)

10. Штиль Олександр (цивільний)

11. Яковенко Олександр (цивільний)

Скільки людей Україна віддала РФ? 10 утримуваних осіб українська сторона передала бойовикам окупованої Донеччини. Ще 4 осіб передали на окуповану Луганщину (ОРЛО запитували 7 осіб, але троє відмовилися повертатися).

Важливо! Про новий обмін полоненими раніше домовлялися під час нормандської зустрічі у грудні 2019 року. Тоді Україна і Росія вирішили, що до наступної зустрічі обміняють полонених за форматом "усіх на всіх".

Великодній обмін полоненими на Донеччині: відео

Що відомо про великодній обмін полоненими:

  • Про цей обмін полоненими домовилися лідери "нормандської четвірки" під час зустрічі у Парижі в грудні 2019 року. Тоді Україна і Росія домовилися, що до наступного саміту обміняють полонених за форматом "всіх на всіх".
  • 8 квітня Тристороння контрактна група провела відеоконференцію, під час якої сторони досягнули принципових домовленостей щодо списків для взаємного звільнення утримуваних осіб, а також дати – не пізніше Великодня, тобто 19 квітня.
  • Серед звільнених лише українці, яких утримували на окупованому Донбасі. На жаль, у списках на цей обмін не буде кримських татар і політв'язнів з Росії.