Українців вразила новина про загибель хлопця на атракціоні над Дніпром. Його довго шукали, та, на жаль, увечері повідомили, що він усе ж потонув.
Дивіться також Львів'ян просять допомогти у пошуках вбивці Ірини Фаріон
Роботу зіплайна над Дніпром мали зупинити ще в 2021 році, – прокуратура
Київська міська прокуратура ще в 2021 році намагалася зупинити роботу вказаного атракціону. Прокурори звернулись до Господарського суду Києва з позовом, в якому просили визнати незаконним і скасувати розпорядження Виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) від 11.01.2021 року, яким переможцем інвестиційного конкурсу визнали компанію без досвіду з реалізації подібних проєктів та досвіду експлуатації атракціонів подібного типу, враховуючи їх потенційну небезпеку для життя та здоров'я,
– мовиться в повідомленні.
Відповідачами у справі були виконавчий орган Київської міської ради, а саме Київська міська державна адміністрація, КП "ПЛЕСО" та ТОВ – переможець конкурсу.
За словами прокурорів, тоді відповідачі в особі столичних посадовців не погодилися, що канатна дорога через Дніпро належить до атракціонів підвищеної небезпеки. До того ж під час судового розгляду будо встановлено, що на момент проведення інвестиційного конкурсу та судового розгляду проєктна та технічна документація щодо атракціону не були розроблені.
Втім, нікого з посадовців КМДА, які проводили конкурс на визначення переможця, до сьогоднішнього трагічного випадку це не турбувало. Посадовцям КМДА, які "вимагають від правоохоронців ретельного розслідування", нагадуємо про їхню позицію у судах, з якою можна ознайомитись за посиланням,
– зауважили в прокуратурі.
Тепер через трагедію на атракціоні розпочато кримінальне провадження за фактом обриву атракціону "Канатна переправа через річку Дніпро від Арки Дружби народів до Труханового острова" в момент перебування на ньому людини.
Розслідування проводять за фактом порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою та службової недбалості, що спричинила смерть людини (ч. 2 ст. 272, ч. 3 ст. 367 КК України).
У КМДА відповіли прокуратурі
КМДА розраховує на справедливе та чесне розслідування трагічного випадку на атракціоні – канатній переправі через Дніпро. Трагедія не повинна ставати черговим предметом публічних маніпуляцій з боку правоохоронців, як про це вже свідчать публічні заяви органів прокуратури,
– заявили в адміністрації.
Місцева влада навела такі дані: Київська міська прокуратура у 2021 році через суд не намагалась скасувати сам атракціон, лише оскаржувала результати інвестиційного конкурсу щодо компанії-переможця та відповідне розпорядження КМДА від 11.01.2021 року. А сам атракціон на той момент ще не існував як такий, стверджують чиновники.
З боку учасника конкурсу були потрібні дозвільні документи, що стосуються його діяльності.
"Також звертаємо увагу на некоректність заяви щодо проектної документації: її мав розробити переможець конкурсу і на її основі отримати відповідні дозвільні документи в профільних державних органах та відомствах, як це встановлено чинним законодавством. І саме в частині дотримання цих вимог і правил має ретельно розібратися слідство. Місто співпрацюватиме зі слідством заради справедливого результату розслідування і недопущення таких випадків у майбутньому", – пояснили в КМДА.
Деталі трагедії над Дніпром у Києві
Трос на атракціоні біля пішохідного мосту через Дніпро обірвався вдень 21 липня. Зіплайном, або тролеєм, люди могли переїхати Дніпро з правого берега на Труханів острів.
Водолази та катери ДСНС обстежували річку, а люди кинулися на допомогу, щоб витягнути трос з Дніпра. На Набережному шосе було ускладнено рух.
Спершу мовилося, що зірвалася дівчина, та згодом з'ясувалося, що це був хлопець.
Інші люди дивом урятувалися. Туристи розповіли, що думали з'їхати ще раз з атракціону, але рідні встигли повідомити їх про трагедію.