Про це 24 Каналу розповів речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат. Він додав, що обстріли Києва принципові для ворога, адже столиця – це серце країни.
Читайте також Деталі уточнюємо: Ігнат пояснив, чому "демілітаризований" Су-35 потрапив у статистику Генштабу
Пропаганда підсилює паніку
Росіяни цілеспрямовано атакують Київ, бо тут перебувають всі органи державної влади, банкові фінансові установи тощо. Постійними обстрілами ворог сіє паніку серед цивільного населення.
"У нас народ одразу панікує, якщо щось не так, і ми знаємо наслідки цієї паніки. Черги на заправках, сіль у магазинах скупляють тощо", – зазначив Ігнат.
Паніка – подарунок ворогу, яку російська пропаганда вміло підсилює.
"Ми мусимо не панікувати й "зберігати порох сухим і холодний розум", – сказав речник Повітряних сил.
Ігнат назвав три мети російських обстрілів Києва: дивіться відео
Цілі ворожих атак
Ключові цілі російських обстрілів:
- виснаження ППО;
- пошук ППО;
- ураження об'єктів.
Росія ставить комплексні цілі щодо обстрілів України. На думку Ігната, однієї з головних цілей ворожих атак є виснаження української протиповітряної оборони. До того ж на знищення дронів треба витрачати багато зенітних ракет, особливо у нічний час.
Ракети дорогі. Нам навіть не їх вартість важлива, а наявність,
– наголосив речник Повітряних сил.
Постійними атаками росіяни намагаються промацати ППО та з'ясувати місця її розташування. Тому окупанти запускають дрони з різних напрямків і кожен має свій маршрут. Російські військові можуть відстежувати, де був збитий дрон-камікадзе.
Крім того, Росія намагається уразити об'єкти й інколи це вдається. За словами Ігната, треба комплексно реагувати на подібні атаки й продовжувати підсилювати систему протиповітряної оборони України, зокрема мобільні вогневі групи.
Чому потрібна західна ППО
Основою протиповітряної оборони України й досі є радянські комплекси Бук-М1 і С-300. Основне завдання ППО – не допустити появи російської авіації, яка була вигнана.
Перші місяці російського повномасштабного вторгнення вона (російська авіація – 24 Канал) була тут, а тепер просто не залітає, бо її знищують,
– додав Ігнат.
Наразі підсилення західними системами ППО дуже важливе, адже ПЗРК не дістане авіацію на висоті понад 6 кілометрів.
Травневі обстріли Києва: що відомо
- У ніч проти 16 травня відбулася найбільша масована атака росіян на Київ. Ворог застосував і крилаті ракети, і дрони-камікадзе, і ракети балістичного типу.
- 16 травня уламки збитих ракет впали на територію київського зоопарку. На щастя, загоряння не сталося, однак уламком пошкодило зелені насадження.
- Вночі 20 травня атакували Київ дронами-камікадзе. Уламки збитого "Шахеда" впали на будинок у Дніпровському районі столиці та спричинили пожежу.