Люди жили у бараках на території колишньої жіночої колонії за високим парканом. Комплекс будівель перебував під цілодобовою охороною, в тому числі з використанням собак. Про це повідомляє пресцентр Нацполіції.

До теми: Росіянин утримував у трудовому рабстві 100 українців: фото

Правоохоронці затримали двох осіб: 42-річного чоловіка і 41-річну жінку. Вони шукали і вербували людей для подальшої трудової експлуатації. Крім того, підозрювані стежили за утриманням людей і контролювали їхню роботу.Люди працювали понаднормово у жахливих умовах

Злочинці обирали людей, які перебувають у скрутному матеріальному становищі. Їм обіцяли високу зарплату, соціальний пакет та комфортні умови праці в Одеській області.

Читайте також: У Польщі працедавиця вивезла українця помирати у ліс, їй загрожує 5 років

Дивіться відео звільнення з трудового рабства людей на Одещині

Розслідування велося за сприяння Міністерства соціальної політики. У діях підозрюваних вбачають ознаки кримінального злочину, передбаченого ч. 2 ст. 149 Кримінального кодексу України (торгівля людьми). Затриманим загрожує від 5 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Що відомо про українців, які потрапляють у трудове рабство?Всього за весь час незалежності України 230 тисяч громадян ставали жертвами торгівлі людьми. Половина з них – жертви трудової експлуатації. Інші – були залучені у сексуальне рабство, жебрацтво і торгівлю органами.

Торгівля людьми – це глобальний злочинний бізнес. Він настільки прибутковий, що охоплює майже весь світ. Тому Україна є і країною призначення, і країною транзиту, і країною походження саме торгівлі людьми.

30 липня світ відзначав день боротьби з торгівлею людьми. За даними Міжнародної організації праці, 21 мільйон осіб у всьому світі стали жертвами примусової праці.