Самогубство режисера Кантера
Відомий український режисер, продюсер та письменник Леонід Кантер застрелився надвечір 4 червня на хуторі Обирок, який він десятиліття тому перетворив на творче поселення, що у Бахмацькому районі на Чернігівщині. Біля тіла 36-річного режисера поліція знайшла записку.
Читайте також: Помер Леонід Кантер: біографія українського режисера
"Слідчо-оперативна група поліції на місці події виявила труп чоловіка з наскрізним вогнепальним поранення в щелепу. Поряд з тілом правоохоронці виявили зброю", – йдеться у повідомленні поліції.
На Чернігівщині застрелився режисер Леонід Кантер
Як розповів друг загиблого Мирослав Гай, Кантер був видатною особистістю, але зі складним характером.
Це не просто людська втрата – це національна трагедія. Чесно, це все дуже дивно, адже за два дні Леонід мав їхати до Франції, навіть написав про це у себе в Facebook, його фільми показували у всьому світі, а також нещодавно вийшла книжка,
– розповів Гай.
Чоловік пригадав, що режисер любив вибудовувати своє життя як гігантську виставу, як якийсь фільм, тобто він своє життя зробив мистецьким продуктом. Окрім того, Леонід завжди казав, що "смерть – це тільки початок".
Читайте також: Реакція друзів на самогубство відомого українського режисера Леоніда Кантера
Водночас, колеги режисера не приховують свого шоку та емоцій. Дехто з його знайомих зауважує, що у Кантера були серйозні проблеми в сім’ї, або ж його могли "прибрати" через діяльність.
"Сподіваюсь, що ця загибель буде детально розслідувана, оскільки Кантер вніс дуже вагомий внесок у боротьбу з російською пропагандою і у нього було багато ворогів. Крім того, він боровся з місцевою мафією, яка вирубувала ліси. Тому могли бути різні складні версії убивства", – сказав лідер націоналістичної організації "С14" Євген Карась.
Режисер Леонід Кантер скоїв самогубство на Чернігівщині
Прощання з митцем заплановано під час кінофестивалю "Сарай", який відбудеться з 29 червня по 1 липня саме хуторі Обирок.
Водночас у Батуринській міській раді уточнили, що тіло Кантера кремують у столиці, а потім, як він заповідав, поховають на Обирку. У режисера залишились дружина та троє маленьких дітей.
Нові заяви Путіна
Президент РФ Володимир Путін заявив, що не має і не може бути умов, за яких би Росія повернула Україні окупований нею у 2014 році Крим. Також глава Кремля пояснив, ким були так звані "зелені чоловічки" у Криму.
"Наша армія перебувала в Криму на законних підставах, за договором там перебувала наша військова база", – сказав президент Росії у відповідь.
Путін додав, що Росія у Криму після 2014-го перш за все збільшила кількість Збройних сил і військових об’єктів.
Читайте також: Порошенко назвав причину, чому Росія напала на Україну
Російський президент не оминув увагою і ситуацію на Сході України. Зокрема, Путін дивується, чому Україна досі не надала Донбасу статусу території із широкими повноваженнями, як це свого часу зробив Кремль із Чечнею.
У ході дискусії, після всіляких кривавих подій все-таки чеченський народ підписав договір із Російською Федерацією. РФ пішла на дуже складне для себе рішення про надання Чечні такого статусу, який визначає високий рівень її самостійності в рамках Російської Федерації. До речі, це саме могла б зробити Україна щодо Донбасу. Чому вони досі цього не зробили?,
– заявив він.
Очільник Кремля додав, що у такому разі в України не виникали б проблеми із мовами національних меншин.
Окрім того, Володимир Путін відвідав з робочим візитом Відень де зустрівся з президентом Австрії Александром ван дер Белленом.
Окрім того, під час переговорів з канцлером Австрії Себастьяном Курцом Путін сказав, що Мінські домовленості є основою врегулювання збройного конфлікту на Сході України.
"Говорили про ситуацію в Україні. Я поінформував пана федерального канцлера про те, як Росія бачить подальші можливості щодо врегулювання ситуації на Донбасі", – зазначив він.
Масштабна пожежа у Чорнобилі
У Чорнобильській зоні поблизу ЧАЕС виникла серйозна пожежа, яка охопила території на площі близько 10 гектарів. Ліквідувати загоряння намагаються понад 100 рятувальників та десятки одиниць техніки.
5 червня о 10:10 на Київщині, у Зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення, сталося загорання сухої трави з подальшим розповсюдженням пожежі в лісовий масив на площі близько 10 га,
– повідомляють у ДСНС.
Загалом, до гасіння пожежі в Чорнобилі залучено 29 одиниць техніки, у тому числі літак й вертоліт ДСНС, та 126 рятувальників.
Читайте також: У Казані загорівся торговий центр: подробиці інциденту
За словами користувачів соцмереж, горить "Рудий ліс", який вважається однією з найзабрудненіших ділянок Чорнобильської зони, адже під час вибуху на АЕС він прийняв на себе велику дозу радіації.
Масштабна пожежа у Чорнобилі
Водночас, синоптик Наталка Діденко зауважила, що мешканцям Києва варто бути обережними, адже вітер з боку Чорнобильської зони, де триває пожежа, спрямований у сторону Києва.
"Інформації про підвищений радіаційний фон нема. А ось що нам повинно бути цікаво – напрямок вітру. І вітер в Києві зараз – північний, північно-західний, 6-7 метрів за секунду", – зауважила Діденко.
Побиття активіста в Одесі
В Одесі двоє невідомих напали з ножем на активіста Віталія Устименка, який є членом Ради громадського контролю НАБУ та лідером місцевого "Автомайдану. За попередніми даними, чоловік отримав поранення ножем у стегно. У нього також розбита голова.
"Віталік поранений ножем. На щастя, повз нирки промахнулися. Напад стався, коли Віталік виходив зі студії "Суспільного". Напади на активістів стають майже щотижневою практикою. По всій Україні", – зазначив колега Устименка з Ради громадського контролю НАБУ Артем Романюков.
В Одесі напали на активіста Віталія Устименка
Вакарчук прокоментував президентські амбіції
"Мене весь час запитують щодо присутності у політичних рейтингах, президентських амбіцій, бажання або небажання балотуватися на виборах. А історія в тому, що, що б я вам не відповів, ви все одно не повірите", – сказав лідер "Океану Ельзи".
Читайте також: Святослав Вакарчук знявся у загадковій чорно-білій фотосесії
Проте, співак наголосив, що "участь у політиці, у виборах – це тільки один з варіантів змінити суспільство". За його словами, головна проблема не в конкретних політиках, а в самому суспільстві.
Також, лідер "Океану Ельзи" додав, що на сьогодні багато політиків "паразитують" на найважливіших цінностях.
"Повинні з'явитися лідери, особистий приклад яких стане сигналом початку змін. Але і суспільство має бути готовим змінюватися. І створювати запит на таких лідерів. І тільки одночасність цих процесів може дати результат", – наголосив Вакарчук.