Голова благодійного фонду "Русь сидящая" Ольга Романова розповіла 24 Каналу, що росіяни після українського полону бідкаються через несприятливі умови для життя на території Росії. Деякі окупанти скоюють злочини, але для них російська влада уже підготувала сюрприз.

Дивіться також Темпи вражають: Юсов розповів про мобілізаційний та технічний потенціал Росії

Окупанти скаржаться на становище в Росії

Росіяни тікають у два боки – назад до Росії або в полон. А допомагає їм у цьому українська програма "Хочу жити".

Нещодавно росіяни обміняли колишніх ув'язнених, які були в українському полоні. Кілька десятків окупантів перевезли у військову частину під Москвою. Згодом ті повідомили про тяжке становище.

Там, в Україні, було все добре в полоні, а коли повернулися назад до Росії – стало гірше, ніж у в'язниці,
– голова БФ "Русь сидящая".

Такі порівняння умов життя в українському полоні та в Росії дуже корисні. Ба навіть, якщо прозріння дійде хоча б до когось одного.

Дезертирів будуть карати

Коли окупанти зі зброєю тікають з фронту, то скоюють злочини на території Росії. Кремлівська влада почала інакше на це реагувати й ухвалила рішення про початок боротьби із дезертирством.

Дотепер таких людей повністю покривав закон про дискредитацію російської армії. Зокрема людей, які воювали.

Романова розповіла, чому росіяни тікають з війни: дивіться відео

До прикладу, голова Ради при президенті Росії з розвитку громадянського суспільства та прав людини Валерій Фадєєв засудив випадок у Байкальському краї. Там кілька хлопців серйозно побили інваліда, який повернувся з війни.

Дуже швидко поширилися інформація, що ті кричали: "Ні війні, Слава Україні". Проте це спростували. Насправді побитий інвалід – сидів у в'язниці за вбивство, та за погрозу вбити саме цих трьох хлопців. Чоловік поїхав на війну, повернувся та знову почав життя з хибного шляху.

На основі цієї історії, ймовірно, приймуть відповідні заходи й почнуть ловити дезертирів. Донині усім було байдуже, але тепер за це можуть взятися серйозно, адже треба відправляти нових мобілізованих на війну.

Ситуація в Росії: коротко

  • У Росії через півтора року повномасштабної війни проти України раптом заговорили про нові цілі вторгнення. Чергову порцію казок під час так званої Московської конференції з безпеки озвучив очільник російського міноборони Сергєй Шойгу. Раптом цілями агресії проти України стали не так звана "демілітаризація" та "денацифікація".
  • Під Бахмутом захисники з 3-ї ОШБр взяли у полон двох росіян, які багато цікавого розповіли про себе та те, як до них ставляться у країні-агресорці. Один окупант поскаржився, що на фронті лише місяць, коли отримав поранення – його кинули у бліндажі.
  • Загалом з початку повномасштабного вторгнення українські військові вже знищили 257 010 російських окупантів. Також країна-агресорка втратила 4340 танки, 8424 бойових броньованих машин, 5212 артилерійських систем, 714 РСЗВ, 486 засобів ППО тощо.