Про це мовить у новому розслідуванні чеського тижневика Respekt, російського видання Insider та групи розслідувачів Bellingcat.

Важливо Втеча "Петрова" і "Боширова" після підриву складу у Чехії: ЗМІ розкрили деталі

Що з'ясували журналісти

За даними ЗМІ, російські військові організували вибух на складах боєприпасів в селі Врбетіце в Чехії наприкінці 2014 року, тоді загинули 2 людини.

Метою диверсії могла стати зброя, яку планував купити болгарський підприємець Еміліян Ґебрев. На нього пізніше було скоєно замах, імовірно, з використанням бойової отруйної речовини "Новачок".

Видання Respekt зазначає, що деякі офіцери ГРУ неодноразово бували в Чехії впродовж 2014 року. Не виключено, що вони займалися підготовкою операції на складах. За підозрою в причетності до вибухів у розшук оголосили ймовірних офіцерів ГРУ. Мовиться про Олександра Мішкіна та Анатолія Чепігу.

Зауважимо, що саме їх вважають підозрюваними в замаху на колишнього начальника відділу кадрів ГРУ Сергія Скрипаля в Лондоні.

Актуально Пов'язаний з отруєннями у Європі офіцер ГРУ представляв Росію в СОТ, – Bellingcat

Сайт Seznam Zpravy називає імена інших росіян, підозрюваних у причетності до спецоперації ГРУ. Серед них росіянин Сергій Федотов (Денис Сергєєв). Він раніше був ідентифікований як третій підозрюваний у замаху на Скрипаля. За даними розслідувачів із групи Bellingcat, у січні 2014 року Федотов приїжджав до Праги разом із Мішкіним. Тоді вони перебували в столиці Чехії вісім днів.

Авер'янов, як припускають розслідувачі, зустрічався з учасниками операції в Європі, а в день вибухів міг особисто їздити до Чехії, залишивши країну тільки після вчинення диверсії.

Вибух у Врбетіце та дипломатичний скандал

  • Чеські правоохоронці заявили, що до вибухів на складі боєприпасів поблизу Врбетіце причетні російські спецслужби. Мовиться про трагедію, яка сталася у жовтні 2014 року.
  • Серед підозрюваних – славнозвісні агенти ГРУ "Боширов" і "Петров", які раніше в британському Солсбері брали участь в отруєнні Скрипалів хімічною зброєю "Новачок".
  • Після оприлюднення результатів Чехія вирішила вислати 18 російських дипломатів, причетних до шпигунства.