Через кілька годин після вибуху "Боширов" і "Петров" вилетіли з аеропорту "Швехат" у Відні у Росію. Ймовірно, з відома російського посольства в австрійській столиці.

Читайте також Не тероризм, а політика, – генпрокурор Чехії про вибухи у Врбетіце

Вибухи на складах боєприпасів у Врбетіце прогриміли 16 жовтня та 3 грудня 2014 року. Під час першого, на жаль, загинули 2 людей.

Розмір завданих збитків сягнув сотень мільйонів крон, а відновлення пошкоджених об'єктів тривало аж до жовтня 2020 року.

До чого тут російські ГРУшники

Джерело: BBC

Лист, який стосувався російських агентів

  • Незадовго до вибухів компанії Imex Group (оператору складу) надійшов лист нібито від Національної гвардії Таджикистану.
  • У ньому просили надати дозвіл на відвідування складу 2 чоловікам. До листа також додали ксерокопії їхніх паспортів.
  • Прикріплені документи були видані на імена Руслана Табарова з Таджикистану та Ніколая Попи з Молдови.


Паспорти, "власникам" яких мали надати дозвіл / Фото

Що робили Чепіга та Мішкін у Чехії

Як пише BBC, європейські спецслужби вважають, що у ГРУ доручення, пов'язані з диверсіями, підривними діями та вбивствами, виконує підрозділ №29155.

Відстань між Остравою та Врбетіце: карта

16 жовтня на одному зі складів у Врбетіце прогримів вибух. Цього ж дня чоловіки відправилися у віденський аеропорт та звідти полетіли у Москви.

Дипломатичний скандал між Чехією та Росією: коротко

  • Напередодні Чехія заявила, що висилає з країни 18 російських дипломатів. Їх підозрюють у шпигунстві на користь російських спецслужб.
  • Росія у відповідь оголосила про видворення 20 дипломатів з Чехії. У тамтешньому МЗС назвали дії чеської влади "недружнім актом".
  • 20 квітня місцева влада Праги закликала уряд зменшити територію російського посольства. Мовиться про частину столичного парку Стромовка.