Льотчик-інструктор, полковник запасу ЗСУ, військовий експерт Роман Світан розповів 24 Каналу, що це прикордонний інцидент, який не входить у військові рамки. До того ж він зауважив, що така реакція румунського керівництва в цілому правильна.
Читайте також Російські дрони впали на території Румунії: у Бухаресті заявили про ризики
Не треба доводити
Дуже складно визначити, чи навмисно російський дрон опинився на території Румунії. А якщо це не навмисно, то взагалі немає сенсу підіймати якусь хвилю, окрім політичної та дипломатичної. Такі питання іноді вирішують у закритому режимі.
Такого роду інцидент залишиться серед так званих прикордонних конфліктів. Немає сенсу цю тему підіймати. На думку Світана, нашим дипломатам не потрібно доводити румунам те, що декілька дронів упали на їхній території.
"Якби вони хотіли їх помітити, вони б їх помітили. Це їхня територія і їм приймати рішення як реагувати у такому випадку", – сказав військовий експерт.
Чому Україні не варто підіймати тему падіння російського дрона в Румунії: дивіться відео
Дайте нам ЗРК
У МЗС й Офісі Президента апелюють до цього випадку й кажуть, що це має змусити наших партнерів постачати більше систем протиповітряної та протиракетної оборони Україні для того, аби спільними діями зупинити Росію.
Це правильна заява. Так і треба подавати, а то врешті-решт доведемо румунам, що по них б'ють, то вони потім ЗРК у себе залишать. Треба бути трохи гнучкіше з цим. Навпаки по нас б'ють, тому дайте нам ЗРК,
– наголосив Світан.
Він додав, що Україні треба отримати дозвіл від румунів працювати нашим ППО і на їхній території. Це питання свого часу було проговорене з поляками. Нашій державі треба прикриватися, збільшувати системи ППО, тому нехай румуни передадуть свої ЗРК і ми будемо зі своєї території знищувати над їхньою територією "Шехеди",
"А то виходить, що ми у румунів хочемо попросити ЗРК і тут же доводимо, що по Румунії теж летять "Шахеди", – підсумував військовий експерт.
Падіння російських дронів у Румунії: коротко
- У ніч проти 4 вересня країна-терористка атакувала Одеську область дронами-камікадзе "Шахедами". Декілька безпілотників іранського виробництва під час обстрілу Ізмаїльського порту впали на території Румунії.
- Українські прикордонники побачили дві детонації "Шахедів" на території Румунії. Через кілька годин з моменту інциденту з'явилася офіційна заява від румунського Міноборони. У відомстві спростували інформацію про те, що дрони-камікадзе впали на території країни.
- Очільник Офісу Президента Андрій Єрмак наголосив, що важливо посилити санкції проти Росії, щоб вона не змогла отримувати західні компоненти для виробництва дронів. Окрім цього, він додав, що Україні потрібно більше ППО.