Румунська влада ж раніше "відхрестилася" та заперечила крах російських дронів. Вона заявила, що прямих військових загроз національній території чи територіальним водам Румунії немає.

Дивіться також Росія вдвічі збільшила виробництво ракет: хто їй допомагає отримувати західні технології

Падіння безпілотників було

Україна має фотодокази того, що в ніч на 4 вересня російські безпілотники розбилися на території Румунії. Голова МЗС України Дмитро Кулеба припустив, що наразі влада країни зробила паузу, щоб обміркувати ситуацію. Однак він впевнений, що не можна заперечувати факт, що на їхні території щось впало.

І ми авторитетно стверджуємо, із доказами, що це прилетіли дрони "Шахед". Ми маємо фотодокази того, що там щось впало,
– заявив Кулеба.

Для України очевидно, що сталося у Румунії, і країна готова поділитися доказами. Однак остаточне рішення буде за румунською владою. Кулеба пояснив, що висновки зробити простіше, ніж потім з ними щось робити.

Є тенденції на намагання не ескалювати інтерпретації тих чи інших подій з боку партнерів, щоб не бути втягнутими у безпосередній конфлікт,
– пояснив голова МЗС.

Кулеба переконує, що саме це є основною причиною надобережної реакції Румунії на нічну подію.

Падіння "Шахедів" у Румунії: що відомо

  • В ніч на 4 вересня під час атаки на Ізмаїльський порт декілька російських "Шахедів" впали в Румунії. Вони вибухнули на території країни.
  • Прикордонники бачили два вибухи безпілотників поза межами України. ДПСУ прохали, щоб колеги надали можливу інформацію, пов'язану з цими випадками – там не відповіли.
  • На фоні інциденту голова Офісу президента Андрій Єрмак наголосив, що важливо посилити санкції проти Росії, щоб вона не змогла отримувати західні компоненти для виробництва дронів. Також він додав, що Україні потрібно більше ППО.