Після затоплення крейсера "Москви" російські кораблі стали значно обережнішими. Аби підбити чергове вороже судно, додав Арестович, потрібне, аби воно зайшло в зону ураження "Гарпунами".
До теми "Гарпун": Україна отримала потужний засіб денацифікації Чорного моря
Росіяни не хочуть опинитись на кораблі, що тоне
Їх ("Гарпуни" – 24 канал) нам мають передати, або за заявою деяких гарячих голів у пресі, вони вже перебувають в Україні. Подивимось. Але от після "Москви" росіяни "відгребли" подалі, і дуже не хочуть підходити, бо ніхто не хоче опинитись на кораблі, що тоне,
– сказав радник голови Офісу Президента.
Саме тому росіяни максимально уникатимуть входження в зону ураження протикорабельними ракетами. Разом з тим, в цьому є позитив: російський флот відсунули на 200 кілометрів від українського узбережжя – в тому числі від маршруту, яким ідуть поставки зерна.
На острові Зміїний – зараз російський гарнізон
Арестович підтвердив, що на острові Зміїний – зараз російський гарнізон. Вони розгорнули там свою систему ППО. У росіян була проблема з потопленим українцями катером "Раптором", адже він загороджував місце, де проводили розвантаження суден.
Після того, як виконали роботи з підняття катера, вони і перекинули тоді туди ППО і почали поповнювати запаси. Але "Гарпуни" туди дістають,
– додав Арестович.
Актуально Ударних угруповань у ворога нема, – Веніславський про можливість наступу на Харківщині
Ситуація в Чорному морі: останні новини
- В акваторії Чорного моря ворог тримає 2 ракетні та 5 великих десантних кораблів. Вони блокують цивільне судноплавство і роботу українських портів.
- В Одеській ОВА кажуть, що загроза завдання ракетних ударів залишається дуже високою, тому просять не ігнорувати повідомлення про повітряну небезпеку.
- Росіяни цинічно заявляють, що, мовляв, пропустять судна з зерном, якщо Україна розмінує свої порти.
- В МЗС кажуть: таке не пройде, держава-агресорка має відвести свій флот, а також потрібні військові гарантії щодо ненападу.
Радимо переглянути: що каже про 100 днів війни британська розвідка