Про це на засіданні суду під час допиту у справі про держзраду Януковича сказав екс-депутат Держдуми Росії Ілля Пономарьов.

Він також розповів про те, що в уряді оточення віце-прем'єра Росії Ігоря Шувалова шукали економічний спосіб підтримати Януковича і його оточення, щоб схилити не підписувати Угоду про асоціацію з Євросоюзом.

Читайте також: Росія почала втручання у справи України у вересні 2013 року – екс-депутат Держдуми

Була знайдена схема до вересня, дуже нестандартна схема надання фінансової допомоги. Ця схема була пов'язана з українськими державними єврооблігаціями. Росія взяла на себе зобов'язання купити певну кількість облігацій,
– розповів екс-депутат Держдуми Росії.

"Перший транш – на 3 мільярди доларів. Загальний обсяг повинен був скласти 15 мільярдів доларів. Потім облігації повинні були злетіти в ціні, і вони отримали б особисту вигоду. Наскільки мені відомо, основним переговірником був Олександр Янукович", – зазначив Пономарьов.

Що таке "кредит Януковича"? 20 грудня 2013 року Росія викупила облігації уряду України на суму 3 мільярди доларів, борг за якими став згодом відомим як "борг Януковича". Ініціатива отримання кредиту виходила від Януковича, переговори щодо можливості отримання також велися ним у той час, коли Янукович обіймав посаду Президента України. Позичені мільярди були "проїдені", бо, за словами тодішнього прем'єр-міністра Миколи Азарова, їх використовували на погашення боргів із соціальних зобов'язань. Згодом стало зрозуміло, що майбутніх траншів кредиту не буде, а під "соціальними зобов'язаннями" Азаров мав на увазі оплату "Газпрому" за поставлений в Україну газ.